This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Unia Energetyczna

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 18 maja 2016 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Unia Energetyczna - Czytaj dalej...

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych

Określenie standardów emisyjnych dla kotłów oraz jakości paliw, jakie można sprzedawać na rynku - ma zdaniem pełnomocnika rządu ds. polityki klimatycznej Pawła Sałka pomóc w walce z zanieczyszczeniami w Polsce. W jego opinii system wsparcia walki z niską emisją będzie utrzymany.

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych - Czytaj dalej...

X Forum Nowej Gospodarki

Już po raz piąty na Śląsku, a dziesiąty w ogóle, liderzy gospodarki, nauki i administracji spotkają się w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie zastanowić się nad konsekwencjami odchodzenia od węgla i transformacji energetycznej Polski Południowej. Przy jubileuszowej edycji Forum 10 czerwca 2016 odbędą się także polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów.

X Forum Nowej Gospodarki - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Sprawozdanie z PGN

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 27 kwietnia 2016 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Sprawozdanie z PGN - Czytaj dalej...

Leśny Piknik Rodzinny "Ekoodpowiedzialnie"

Ekoodpowiedzialnie, czyli interesująco. 22 maja przekonamy się o tym w Katowickim Parku Leśnym na kolejnej edycji Leśnego Pikniku Rodzinnego "Ekoodpowiedzialnie"

Leśny Piknik Rodzinny "Ekoodpowiedzialnie" - Czytaj dalej...

Konferencja "Zarządzanie energią w obiektach i przestrzeni publicznej"

W imieniu Krajowej Agencji Poszanowania Energii SA i PREDA sp. z o.o. serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która odbędzie się w dniu 17 marca 2016 r. w Auli w Budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11b, 40-007 Katowice.

Konferencja "Zarządzanie energią w obiektach i przestrzeni publicznej" - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - grupowy zakup gazu

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 30 marca 2016 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - grupowy zakup gazu - Czytaj dalej...

Polska i inne kraje regionu mogą zmarnować miliardy euro

Polska i inne kraje regionu mogą zmarnować miliardy euro

Miliardy euro, które z unijnego budżetu mają być przeznaczane na przejście od gospodarki opartej na węglu w kierunku ekonomii niskoemisyjnej, mogą być zmarnowane przez kraje Europy Środkowo-Wschodniej - alarmują organizacje pozarządowe.

Polska i inne kraje regionu mogą zmarnować miliardy euro - Czytaj dalej...

VIII Europejski Kongres Gospodarczy

W dniach 18-20 maja 2016 r. w Katowicach odbędzie się ósma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) organizowanego przez Grupę PTWP. Kongres – najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Europie Centralnej – zachowa sprawdzoną formułę trzydniowego cyklu debat z udziałem kilku tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki.

VIII Europejski Kongres Gospodarczy - Czytaj dalej...

Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Znamy już datę VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw! Odbędzie się on w dniach 10-12 października 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Już dzisiaj zapraszamy do bezpłatnego udziału w największym w Europie spotkaniu sektora firm MŚP. Rejestracja na wydarzenie będzie możliwa od lipca

Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach - Czytaj dalej...

Targi POL-ECO-SYSTEM

W dniach 20-22 kwietnia 2016 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się pierwsza edycja targów POL-ECO-SYSTEM Silesia. Tematem przewodnim będzie rewitalizacja terenów poprzemysłowych, ale nie zabraknie zagadnień związanych z odpadami czy recyklingiem.

Targi POL-ECO-SYSTEM - Czytaj dalej...

Kominiarze i Strażacy ramię w ramię ze Strażnikami Miejskimi

Kominiarze i Strażacy ramię w ramię ze Strażnikami Miejskimi

W CZWARTEK (11.02) W KATOWICACH ROZPOCZNĄ SIĘ WSPÓLNE KONTROLE STRAŻY MIEJSKIEJ I POŻARNEJ. NA PIERWSZY OGIEŃ PÓJDĄ LOKALE UŻYTKOWE NA JEDNEJ Z ULIC NA POGRANICZU DĄBRÓWKI MAŁEJ I BOGUCIC. SŁUŻBY BĘDĄ KONTROLOWAĆ M.IN. CZYM PALĄ W PIECU WŁAŚCICIELE I UŻYTKOWNICY LOKALI. Z KOLEI ZA TYDZIEŃ DO KONTROLI STRAŻNIKÓW DOŁĄCZĄ KOMINIARZE.

Kominiarze i Strażacy ramię w ramię ze Strażnikami Miejskimi - Czytaj dalej...

VI spotkanie Zespołu Roboczego PGN

VI spotkanie Zespołu Roboczego PGN

W dniu 13.01.2016 r. odbyło się VI posiedzenie Zespołu Roboczego odpowiedzialnego za wdrażanie i monitorowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice”.

VI spotkanie Zespołu Roboczego PGN - Czytaj dalej...

Loteria dla użytkowników aplikacji ecoGator!

Właśnie uruchomiliśmy loterię dla wszystkich użytkowników naszej bezpłatnej aplikacji ecoGator! Do wygrania jest jeden z trzech smartfonów FairPhone2, o wartości 520 euro każdy.

Loteria dla użytkowników aplikacji ecoGator! - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - "Ustawa antysmogowa"

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Uprzejmie informuję, że kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej Śląskiego Związku Gmin i Powiatów odbędzie się w dniu 10 lutego 2016 roku (czwartek) o godz. 10:00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18, IV piętro, sala 402. Będzie to posiedzenie łączone z posiedzeniem Komisji Ekologii Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - "Ustawa antysmogowa" - Czytaj dalej...

Tańszy prąd dla konsumentów

Pod patronatem honorowym Urzędu Regulacji Energetyki, Federacja Konsumentów przeprowadza obecnie kampanię „Energia Razem”. Akcja ma na celu grupową zmianę sprzedawcy energii elektrycznej dla konsumentów.

Tańszy prąd dla konsumentów - Czytaj dalej...

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie

Jakość i stopień zanieczyszczenia powietrza w regionie można już sprawdzać nie tylko za pośrednictwem dostępnej strony internetowej „Systemu monitoringu jakości powietrza”.

Zanieczyszczenie powietrza na smartfonie - Czytaj dalej...

Konferencja - „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej”

Celem konferencji jest prezentacja czystych technologii spalania paliw stałych w instalacjach małej mocy eksploatowanych w sektorze komunalno-bytowym jako kluczowych narzędzi technicznych poprawy jakości powietrza w źródłach rozproszonych w aspekcie strategii programów ograniczania niskiej emisji i programów gospodarki niskoemisyjnej.

Konferencja - „Paliwa stałe w programach PONE w świetle tzw. Ustawy antysmogowej” - Czytaj dalej...

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE

Doniesienia o zanieczyszczeniu powietrza we Włoszech są alarmujące. Przekroczyło ono alarmowy poziom wynoszący 75 mikrogramów na metr sześcienny. W Polsce ten poziom zanieczyszczenia nie budzi niepokoju władz, ponieważ polski poziom alarmowania ustalono na poziomie czterokrotnie wyższym - 300 μ/m3 - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Polskie normy ws. czystości powietrza łagodniejsze niż w UE - Czytaj dalej...

"EKOSONDA" w Katowicach

"EKOSONDA" w Katowicach

Ostatni z odcinków programu "EKOSONDA" z dnia 08.12.2015 r. realizowanego przez TVP Katowice, dotyczyła problemów związanych z ograniczeniem niskiej emisji.

"EKOSONDA" w Katowicach - Czytaj dalej...