This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Obwieszczenie o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice"

Obwieszczenie o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice"

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016r. poz. 353 ze zm.) Prezydent Miasta Katowice podaje do publicznej wiadomości informację o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice”.

Obwieszczenie o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice" - Czytaj dalej...

Wprowadzą ostrzejsze normy emisyjne tam, gdzie jest duży smog?

Wprowadzą ostrzejsze normy emisyjne tam, gdzie jest duży smog?

Sejmiki wojewódzkie będą mogły wprowadzić ostrzejsze wymagania emisyjne dla średniej wielkości źródeł spalania tam, gdzie nie są dotrzymywane standardy jakości powietrza - wynika z projektu Prawa ochrony środowiska, którym we wtorek ma zająć się rząd.

Wprowadzą ostrzejsze normy emisyjne tam, gdzie jest duży smog? - Czytaj dalej...

Szczyt Klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach!

Szczyt Klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach!

- Szczyt Klimatyczny ONZ (COP24) w grudniu 2018 roku odbędzie się w Katowicach – zapowiedzieli na konferencji prasowej w dniu 01.06.2017 r. Jan Szyszko, Minister Środowiska oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic. Prezydent Marcin Krupa podkreślał, że to doskonała wiadomość nie tylko dla Katowic, ale także dla wszystkich mieszkańców całej powstającej ponad dwumilionowej metropolii. W opinii specjalistów najsilniejszym kontrkandydatem stolicy woj. śląskiego był Gdańsk.

Szczyt Klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach! - Czytaj dalej...

XXIII Forum "Energia w gminie" w Katowicach

Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji.

XXIII Forum "Energia w gminie" w Katowicach - Czytaj dalej...

Uchwała antysmogowa jednogłośnie

Uchwała antysmogowa jednogłośnie

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Uchwała antysmogowa jednogłośnie - Czytaj dalej...

II Forum naukowe „Zarządzanie zrównoważoną gospodarką energetyczną. Możliwości, wyzwania, bariery rozwoju"

W dniu 24 maja 2017 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbędzie się II Forum naukowego pt. „Zarządzanie zrównoważoną gospodarką energetyczną. Możliwości, wyzwania, bariery rozwoju".

II Forum naukowe „Zarządzanie zrównoważoną gospodarką energetyczną. Możliwości, wyzwania, bariery rozwoju" - Czytaj dalej...

VIII  spotkanie Zespołu Roboczego PGN

VIII spotkanie Zespołu Roboczego PGN

W dniu 28.03.2017 r. odbyło się VIII posiedzenie Zespołu Roboczego odpowiedzialnego za wdrażanie i monitorowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice”.

VIII spotkanie Zespołu Roboczego PGN - Czytaj dalej...

Likwidacja niskiej emisji - Program SMOG STOP

Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” jest kontynuacją Programu Pilotażowego realizowanego w 2016 roku. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Likwidacja niskiej emisji - Program SMOG STOP - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - projekt "MOLOC"

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 26 kwietnia 2017 r. w siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa przy Placu Gwarków 1 w Katowicach, ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - projekt "MOLOC" - Czytaj dalej...

Międzynarodowy projekt MOLOC rozpoczęty

Międzynarodowy projekt MOLOC rozpoczęty

W dniach 13-15 marca w Lille, Francja odbyło się spotkanie otwierające międzynarodowy projekt MOLOC. W spotkaniu uczestniczyły delegacje z miast partnerskich: Turyn, Hamburg, Suczawa i Głównego Instytutu Górnictwa wraz z przedstawicielami miasta Katowice, oraz eksperci z „Energy Cities”, partnera doradczego w projekcie.

Międzynarodowy projekt MOLOC rozpoczęty - Czytaj dalej...

Aktualizacja PGN Katowice

Miasto Katowice aktualizuje dwa najważniejsze dokumenty dotyczące gospodarki energetycznej: "Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe" oraz „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta Katowice” (PGN)

Aktualizacja PGN Katowice - Czytaj dalej...

VII spotkanie Zespołu Roboczego PGN

VII spotkanie Zespołu Roboczego PGN

W dniu 01.02.2017 r. odbyło się VII posiedzenie Zespołu Roboczego odpowiedzialnego za wdrażanie i monitorowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice”.

VII spotkanie Zespołu Roboczego PGN - Czytaj dalej...

Informacja o realizacji PGN Katowice za 2016 r. przyjęta przez Komisję

Informacja o realizacji PGN Katowice za 2016 r. przyjęta przez Komisję

Na posiedzeniu Komisji Infrastruktury i Środowiska Rady Miasta Katowice w dniu 22.03.2017 r. przyjęta została " Informacja Prezydenta Miasta o realizacji „Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta Katowice” oraz „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice”

Informacja o realizacji PGN Katowice za 2016 r. przyjęta przez Komisję - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - ubóstwo energetyczne, sprawy bierzące

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 29 marca 2017 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - ubóstwo energetyczne, sprawy bierzące - Czytaj dalej...

Termomodernizacje domów jednorodzinnych. Bez ogólnopolskiego programu ani rusz

Termomodernizacje domów jednorodzinnych. Bez ogólnopolskiego programu ani rusz

Choć o termomodernizacji mówi się bardzo dużo, niemal wszystkie nakłady idą na obiekty użyteczności publicznej. Tymczasem, jak pokazują badania, aż 7 na 10 domów w Polsce jest ocieplonych słabo albo wcale. Ministerstwo rozwoju zapowiada opracowanie jeszcze w tym półroczu programu wsparcia, który pomoże wyeliminować ubóstwo energetyczne.

Termomodernizacje domów jednorodzinnych. Bez ogólnopolskiego programu ani rusz - Czytaj dalej...

Naukowcy proponują ograniczanie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych

Naukowcy proponują ograniczanie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych

Montowanie elektrofiltrów na istniejące piece oraz rozwój domowych mikrosiłowni kogeneracyjnych proponują naukowcy z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. Korzyścią ma być ograniczanie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych.

Naukowcy proponują ograniczanie smogu bez eliminowania tanich paliw węglowych - Czytaj dalej...

III stopień PDK dla miasta Katowice

III stopień PDK dla miasta Katowice

Na podstawie „Planu działań krótkoterminowych dla miasta Katowice w przypadku wystąpienia nadmiernej imisji szkodliwych substancji w powietrzu” (PDK) informujemy o wprowadzeniu II stopnia PDK w Katowicach.

III stopień PDK dla miasta Katowice - Czytaj dalej...

Strażnicy Miejscy w Katowicach doskonalą wiedzę z zakresu ochrony środowiska

Strażnicy Miejscy w Katowicach doskonalą wiedzę z zakresu ochrony środowiska

Aktualność ochrony środowiska i doniosłość jego znaczenia skłaniają do zajęcia się problematyką działań Straży Miejskiej w tym zakresie. Ważne jest również, by wiedza nabyta w codziennym wykonywaniu obowiązków była zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, żeby nie dochodziło do błędów, które są niedopuszczalne ze strony funkcjonariuszy publicznych.

Strażnicy Miejscy w Katowicach doskonalą wiedzę z zakresu ochrony środowiska - Czytaj dalej...

Smogowe tablice, czyli smogowy alarm dla dzieci

Smogowe tablice, czyli smogowy alarm dla dzieci

W Katowicach, Rybniku i Sosnowcu przedszkolaki wiedzą, kiedy z powodu smogu nie wyjdą na spacer. Informują je o tym „smogowe tablice”.

Smogowe tablice, czyli smogowy alarm dla dzieci - Czytaj dalej...

"Jak ekoodpowiedzialnie ogrzać mieszkanie?" - kolejny cykl spotkań z mieszkańcami

Czy wiesz, że w Katowicach coraz więcej osób decyduje się na zmianę systemu ogrzewania? To efekt proponowanego przez Urząd miasta Katowice dofinansowania, które przewiduje na takie działania nawet 10 000 zł !

"Jak ekoodpowiedzialnie ogrzać mieszkanie?" - kolejny cykl spotkań z mieszkańcami - Czytaj dalej...