This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Odpowiedź Ministra Środowiska ws. "Kawki" i "Rysia"

Odpowiedź Ministra Środowiska ws. "Kawki" i "Rysia"

Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów wystosował do Ministra Środowiska zapytanie dotyczące dalszego funkcjonowania programów KAWKA i RYŚ.

Odpowiedź Ministra Środowiska ws. "Kawki" i "Rysia" - Czytaj dalej...

Radni nie przyjęli obywatelskiego projektu uchwały w sprawie poprawy jakości powietrza. Trudno im się dziwić

Radni nie przyjęli obywatelskiego projektu uchwały w sprawie poprawy jakości powietrza. Trudno im się dziwić

Hipokryzję i robienie sobie kampanii zarzucili radni inicjatorom obywatelskiego projektu uchwały „w sprawie podjęcia działań związanych z poprawą jakości powietrza w latach 2017-2027”. W głosowaniu niespodzianki nie było. Radni koalicji rządzącej Katowicami odrzucili projekt. Czy to znaczy, że nie chcą czystego powietrza w mieście? Wręcz przeciwnie. Tyle, że dyskusja na sesji nie miała wiele wspólnego z treścią uchwały, a znacznie więcej z polityką.

Radni nie przyjęli obywatelskiego projektu uchwały w sprawie poprawy jakości powietrza. Trudno im się dziwić - Czytaj dalej...

II Dni Energii Miasta Katowice

Kto chce się przekonać, jak ekologicznie i oszczędnie ogrzewać dom i jednocześnie dbać o czyste powietrze, niech w sobotę 24 września odwiedzi katowicki Rynek. W czasie II Dni Energii, przygotowanych przez Miasto Katowice, dzieci skorzystają z zabaw, konkursów, warsztatów i happeningów, a dorośli dowiedzą się między innymi jak można ekologicznie i ekonomicznie ogrzać mieszkanie.

II Dni Energii Miasta Katowice - Czytaj dalej...

"ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic

Miasto Katowice dołączyło do akcji „ROWER POMAGA” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze i rozdanie przy tej okazji 50 rowerów za każde 20 tysięcy przejechanych kilometrów!!. Jednocześnie, projekt zwraca uwagę na ograniczenie zużycia paliw i emisji CO2 z sektora transportu.

"ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic - Czytaj dalej...

Kompleksowa likwidacja niskiej emisji – nabory wniosków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabory wniosków w ramach Działania 1.7 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 „Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji Śląsko-Dąbrowskiej”.

Kompleksowa likwidacja niskiej emisji – nabory wniosków - Czytaj dalej...

Fizyczne fascynacje w Muzeum Energetyki

W okresie tegorocznych wakacji letnich Muzeum Energetyki planuje prowadzić cykliczne spotkania pod wspólną nazwą „Energiczne Wakacje z Muzeum Energetyki”. W czasie planowanych warsztatów i pokazów przewodnim tematem będzie energia elektryczna, elektryczność oraz historia energetyki.

Fizyczne fascynacje w Muzeum Energetyki - Czytaj dalej...

Nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła z WFOŚiGW w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza pilotażowy Program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

Nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła z WFOŚiGW w Katowicach - Czytaj dalej...

Spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią, które odbędzie się w dniu 30 czerwca 2016 roku w Warszawie (w Tower-Service przy ul. Chałubińskiego 8 sala nr 1). Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Zaproszenie oraz program spotkania znajduje się w załączeniu.

Spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią - Czytaj dalej...

Przekroczenie stężenia ozonu - próg informowania

Przekroczenie stężenia ozonu - próg informowania

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza informuje, że w dniu 24.06.2016 r. w godzinach przedpołudniowych nie wystąpiły przekroczenia dopuszczalnego poziomu stężeń jednogodzinnych dwutlenku siarki, dwutlenku azotu, ośmiogodzinnych stężeń tlenku węgla oraz ośmiogodzinnego poziomu docelowego ozonu.

Przekroczenie stężenia ozonu - próg informowania - Czytaj dalej...

Program Ryś będzie realizowany, ale nie w całej Polsce

Program Ryś będzie realizowany, ale nie w całej Polsce

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził zmienioną listę programów priorytetowych. Jeśli Minister Środowiska nie zgłosi uwag, lista uprawomocni się. Jak informuje NFOŚiGW, programy Kawka i Ryś nie zostaną zlikwidowane.

Program Ryś będzie realizowany, ale nie w całej Polsce - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Ustawa EE, PDK oraz kontrola spalania odpadów

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 15 czerwca 2016 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Jordana 18, IV piętro, ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Ustawa EE, PDK oraz kontrola spalania odpadów - Czytaj dalej...

I stopień PDK dla miasta Katowice

I stopień PDK dla miasta Katowice

Na podstawie „Planu działań krótkoterminowych dla miasta Katowice w przypadku wystąpienia nadmiernej imisji szkodliwych substancji w powietrzu” (PDK) informujemy o wprowadzeniu I stopnia PDK w Katowicach.

I stopień PDK dla miasta Katowice - Czytaj dalej...

Forum "Energia w gminie"

XVII Forum OZE Energia w Gminie odbędzie się w dn. 16 czerwca br. (czwartek) w Górnośląskim Parku Przemysłowym Sp. z o.o. (ul. Konduktorska 33, Katowice).

Forum "Energia w gminie" - Czytaj dalej...

„Zadania straży gminnych i miejskich w zakresie kontroli gospodarowania odpadami"

Prezydent Miasta Katowice oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zapraszają na sympozjum szkoleniowo-naukowe „Zadania Straży Gminnych i miejskich w zakresie kontroli gospodarowania odpadami", które odbędzie się 22 września w budynku Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach przy ul. Bankowej 11b (aula nr 5)

„Zadania straży gminnych i miejskich w zakresie kontroli gospodarowania odpadami" - Czytaj dalej...

Ponad 800 osób podpisało uchwałę antysmogową w Katowicach

Ponad 800 osób podpisało uchwałę antysmogową w Katowicach

Dzisiaj na ręce przedstawiciela Urzędu Miasta Katowice trafiła uchwała antysmogowa przygotowana przez społeczników. Zebrano ponad 800 podpisów, pod projektem który ma poprawić jakość powietrza w mieście. Postulaty Fundacji Napraw Sobie Miasto i Katowickiego Alarmu Smogowego są zbieżne z niedawno ogłoszonymi planami miasta. Społecznicy zaapelowali do prezydenta Marcina Krupy, o powołanie w mieście „forum na rzeczy czystego powietrza”.

Ponad 800 osób podpisało uchwałę antysmogową w Katowicach - Czytaj dalej...

Miasto Katowice - Misja: "Czyste Powietrze"

Miasto Katowice - Misja: "Czyste Powietrze"

13 maja w Urzędzie Miasta w Katowicach odbyła się konferencja prasowa "Misja: Czyste Powietrze". Podczas konferencji podsumowane zostały dotychczasowe działania miasta Katowice na rzecz czystego powietrza oraz przedstawione zostały zamierzenia, które będą realizowane w ciągu najbliższej dekady. Najważniejszym z planowanych na kolejne lata zadań dla miasta Katowice jest uruchomienie od 2018 r. „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Katowice".

Miasto Katowice - Misja: "Czyste Powietrze" - Czytaj dalej...

„Kontrola obywatelska nad wdrażaniem polityki niskoemisyjnej”

1 kwietnia 2015 roku Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki rozpoczął realizację projektu „Kontrola obywatelska nad wdrażaniem polityki niskoemisyjnej”. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie kontroli obywatelskiej nad lokalną polityką klimatyczno-energetyczną i poprawienie jakości Planów Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN).

„Kontrola obywatelska nad wdrażaniem polityki niskoemisyjnej” - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Unia Energetyczna

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 18 maja 2016 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Unia Energetyczna - Czytaj dalej...

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych

Określenie standardów emisyjnych dla kotłów oraz jakości paliw, jakie można sprzedawać na rynku - ma zdaniem pełnomocnika rządu ds. polityki klimatycznej Pawła Sałka pomóc w walce z zanieczyszczeniami w Polsce. W jego opinii system wsparcia walki z niską emisją będzie utrzymany.

Rząd chce określić standardy emisyjne dla kotłów węglowych - Czytaj dalej...

X Forum Nowej Gospodarki

Już po raz piąty na Śląsku, a dziesiąty w ogóle, liderzy gospodarki, nauki i administracji spotkają się w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, by wspólnie zastanowić się nad konsekwencjami odchodzenia od węgla i transformacji energetycznej Polski Południowej. Przy jubileuszowej edycji Forum 10 czerwca 2016 odbędą się także polsko-niemieckie spotkania przedsiębiorców oraz rodzinny piknik z pokazami naukowymi i występami regionalnych artystów.

X Forum Nowej Gospodarki - Czytaj dalej...