This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte

Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte

Przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach powstało Centrum Edukacji Ekologicznej. Centrum będzie otwarte codzienne od godz. 9.30 do 19.00.  Do ok. 14.00 będą mogły z niego korzystać szkoły i przedszkola, a po 15.00 wszyscy mieszkańcy Katowic. Cała inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych. Pieniądze pochodziły ze środków unijnych i budżetu miasta.

Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte - Czytaj dalej...

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana

Podczas dzisiejszego (3 października) spotkania reprezentanci podmiotów wchodzących w skład dotychczasowej grupy zakupowej podjęli decyzję o jej rozwiązaniu. Powodem są zbyt wysokie ceny energii - czytamy w komunikacie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Metropolitalna grupa zakupowa rozwiązana - Czytaj dalej...

Program "Czyste Powietrze" - Spotkanie w Katowicach

W związku z uruchomieniem programu "Czyste Powietrze", Ministerstwo Środowiska organizuje cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych, składających się z trzech bloków tematycznych.

Program "Czyste Powietrze" - Spotkanie w Katowicach - Czytaj dalej...

Miliardy na czyste powietrze

Miliardy na czyste powietrze

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze, którego celem jest kompleksowa walka ze zjawiskiem smogu. W ciągu najbliższych 10 lat na kompleksową termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę przestarzałych pieców w całym kraju zostanie przeznaczonych ponad 100 mld zł. Zainteresowane osoby mogą się już zgłaszać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Miliardy na czyste powietrze - Czytaj dalej...

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać

W Katowicach otwarto Miejskie Centrum Energii. Mieszkańcy będą mogli tutaj zdobyć wiedzę na temat zmiany sposobu ogrzewania w mieszkaniach i tego, jak oszczędzać energię w codziennym życiu. Centrum ma współpracować z doradcami energetycznymi działającymi w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Mieszkańcy dowiedzą się, jak wymienić piec i oszczędzać - Czytaj dalej...

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto

Już po raz czwarty redakcja Teraz Środowisko przyznała nagrodę za całokształt starań w zakresie zrównoważonego rozwoju jednej z gmin zgłoszonych do konkursu Eco-Miasto. Po Gdyni, Wrocławiu i Płońsku, laureatem zostały w tym roku Katowice.

Katowice laureatem w konkursie Eco-Miasto - Czytaj dalej...

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstaje zaawansowany system monitoringu jakości powietrza w ramach europejskiego projektu AWAIR. W stolicy Śląska zainstalowanych zostanie 127 stacji pomiarowych oraz 154 ekrany prezentujące stężenia PM10, PM2.5, a także dane dotyczące wilgotności, temperatury i ciśnienia. Będzie to największy tego typu system w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Za projekt odpowiada konsorcjum firm Evertop i Beskid Instruments.

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza - Czytaj dalej...

Program czyste powietrze

Program czyste powietrze

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Program czyste powietrze - Czytaj dalej...

IV Dni Energii Miasta Katowice - wykłady w "Dobrym klimacie"

W sobotę 22 września zapraszamy do udziału w IV Dniach Energii Miasta Katowice. W ramach wydarzenia odbędą się w „Dobrym Klimacie” wykłady, warsztaty, konkursy i pokazy.

IV Dni Energii Miasta Katowice - wykłady w "Dobrym klimacie" - Czytaj dalej...

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 17 – 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe spotkanie firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wydarzenie skupia przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów, władz rządowych i innych.

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Czytaj dalej...

Konferencja - ADAPTCITY

Konferencja - ADAPTCITY

W dniach 18 i 19 września w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu (konferencja ADAPTCITY).

Konferencja - ADAPTCITY - Czytaj dalej...

„Dobry Klimat” w Katowicach

W związku z nadchodzącym wydarzeniem jakim jest Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP24, które odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r., w ostatni dzień wakacji otwarto pawilon edukacyjny "Dobry klimat".

„Dobry Klimat” w Katowicach - Czytaj dalej...

COP 24 – Katowice

W Katowicach od 3 -14 grudnia 2018 r. odbędzie się forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP 24). Będzie to 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, 14 sesja Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1).

COP 24 – Katowice - Czytaj dalej...

IV Dni Energii Miasta Katowice

Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Ile energii daje nam słońce? Dlaczego warto zwrócić uwagę na transport publiczny? W sobotę 22 września warto wziąć udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice. Przygotowano ciekawe warsztaty, konkursy i pokazy. Spotykajmy się o godzinie 11.00 na katowickim Rynku.

IV Dni Energii Miasta Katowice - Czytaj dalej...

Projekt MOLOC w Katowicach

Tym razem w Katowicach miała miejsce druga wizyta uczestników projektu MOLOC „Niskoemisyjna morfologia przestrzeni miejskiej. Nowe morfologie przestrzeni miejskiej, nowe systemy zarządzania, nowe wyzwania dla miast w obliczu transformacji do gospodarki niskoemisyjnej” dofinansowanego z programu Interreg Europa.

Projekt MOLOC w Katowicach - Czytaj dalej...

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Do końca 2019 roku 21 miejskich budynków czeka termomodernizacja warta 44,5 mln zł. Inwestycja zostanie wsparta przez fundusze unijne kwotą prawie 22,2 mln zł. 10 maja poinformował o tym Zarząd Województwa Śląskiego.

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację - Czytaj dalej...

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2018

Miasto Katowice i Lasy Państwowe zapraszają na Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, który odbędzie się w dniu 19 maja 2018r. na terenie Katowickiego Parku Leśnego (Dolina 3 Stawów).

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2018 - Czytaj dalej...

XIV Forum Nowej Gospodarki

8 czerwca 2018 pod hasłem Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP 24 w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się XIV Forum Nowej Gospodarki, w tym siódme organizowane na zlecenie Województwa Śląskiego. Tym razem przedstawiciele nauki, biznesu, administracji i organizacji społecznych będą rozmawiali o sprawiedliwej transformacji energetycznej dla województwa śląskiego. Obok warsztatów i dyskusji panelowych odbywać się będą międzynarodowe spotkania przedsiębiorców oraz popołudniowy rodzinny Piknik Nauki i Kultury. Piknikowy koncert będzie dedykowany akcji „Śląskie dzieciom z Aleppo”.

XIV Forum Nowej Gospodarki - Czytaj dalej...

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Kominiarze podsumowali sezon grzewczy i postanowili nagrodzić samorządy. Najwięcej nagród dostali urzędnicy i strażnicy z Katowic. Katowice są też pierwszym miastem, które na tak dużą skalę rozpoczęło walkę ze smogiem.

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Klastry energii

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 18 kwietnia 2018 r. w sali 104 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego przy ul Jordana 18 w Katowicach , ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Klastry energii - Czytaj dalej...