This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Tauron Ciepło wyda 247 mln zł na walkę ze smogiem

Tauron Ciepło wyda 247 mln zł na walkę ze smogiem

Rozpoczęliśmy realizację Programu Likwidacji Niskiej Emisji, którego celem jest redukcja emisji szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących ze spalania złej jakości paliwa, w tym śmieci, w domowych piecach. Nasze działania będą się koncentrować na inwestycjach sieciowych, czyli rozbudowie i modernizacji sieci ciepłowniczej i przyłączaniu do niej odbiorców z terenów objętych niską emisją - mówi wnp.pl Jacek Uhryn, prezes Tauron Ciepło.

Tauron Ciepło wyda 247 mln zł na walkę ze smogiem - Czytaj dalej...

"Dobra energia" - konferencja

Czyste środowisko to wyzwanie i odpowiedzialność dla biznesu, włodarzy miast i gmin. W Polsce w tej kwestii jest jeszcze wiele do zrobienia. Ciągle oddychamy powietrzem bardzo złej jakości. W Unii Europejskiej jesteśmy pod tym względem w niechlubnej czołówce. Jeśli już zdarzy się, że korzystamy z nowoczesnych źródeł do wytworzenia energii, to nieroztropnie ją trwonimy, bo większość budynków jest fatalnie zaizolowana.

"Dobra energia" - konferencja - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - realizacja PGN i projekt MOLOC

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 18 października 2017 r. w siedzibie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Katowicach przy ul. Kościuszki 43/5 ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - realizacja PGN i projekt MOLOC - Czytaj dalej...

AIR TRITIA - Konferencja

Konferencja otwierająca międzynarodowy projekt pod nazwą "Ujednolicone podejście do systemu zarządzania zanieczyszczeniem powietrza w funkcjonalnych obszarach miejskich (AIR TRITIA)" odbędzie się w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach 17 października 2017 r. w ramach programu Interreg CENTRAL Europe.

AIR TRITIA - Konferencja - Czytaj dalej...

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiebiorstw

Największe spotkanie firm sektora MŚP w Europie! VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 18-20 października 2017 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiebiorstw - Czytaj dalej...

Źródła informacji na potrzeby adaptacji polskich miast do zmian klimatu, proces ich gromadzenia i przetwarzania

W Polsce podobnie jak w Europie i na świecie powstają plany adaptacji miast do zmian klimatu. Dzieje się tak dlatego, że obszary zurbanizowane odczuwają najsilniej zagrożenia wynikające z powstałych zjawisk klimatycznych. Ponadto adaptacja jest działaniem znacznie bardziej osadzonym w realiach miasta niż mitygacja – prowadzona w skali globalnej. Dotyczy ona konkretnych działań w mieście, których celem jest eliminacja zagrożenia życia czy zdrowia mieszkańców lub zmniejszenie strat finansowych powstałych w skutek zjawisk klimatycznych.

Źródła informacji na potrzeby adaptacji polskich miast do zmian klimatu, proces ich gromadzenia i przetwarzania - Czytaj dalej...

W Muzeum Śląskim odbyły się warsztaty dla pracowników gmin oraz strażników gminnych z realizacji uchwały antysmogowej

W Muzeum Śląskim odbyły się warsztaty dla pracowników gmin oraz strażników gminnych z realizacji uchwały antysmogowej

Przez 2 dni specjaliści z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu przeszkolili 300 osób Miejsce, w którym warsztaty się odbyły nie było przypadkowe. To tu, na miejscu obecnego Muzeum, mieściła się kopalnia węgla kamiennego – miejsce uległo diametralnej przemianie – teraz diametralnej przemianie musi ulec nasze podejście do wykorzystywania węgla w gospodarstwach domowych – ma być czysto w kotłowni i czysto w powietrzu.

W Muzeum Śląskim odbyły się warsztaty dla pracowników gmin oraz strażników gminnych z realizacji uchwały antysmogowej - Czytaj dalej...

Katowice przygotowują nową strategię walki ze smogiem

Katowice przygotowują nową strategię walki ze smogiem

Walka z wykluczeniem energetycznym, egzekucja nowych przepisów środowiskowych, edukacja ekologiczna oraz inwestycje - to główne elementy nowej, wieloaspektowej strategii walki ze smogiem, opracowywanej przez samorząd Katowic.

Katowice przygotowują nową strategię walki ze smogiem - Czytaj dalej...

III Dni Energii Miasta Katowice

Jak i czym hajcować żeby nie smrodzić? Węgiel, drewno, gaz, a może koks? Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? To dla dorosłych. A dla dzieci: warsztaty, pokazy, konkursy, happeningi. Do tego koncert orkiestry górniczej, koncert na cewkach Tesli i bezpłatne wycieczki tematyczne. W sobotę 23 września warto wziąć udział w III Dniach Energii Miasta Katowice, które odbędą się na placu Kwiatowym i placu Centralnym (Rynek) od 11.00 do 18.00.

III Dni Energii Miasta Katowice - Czytaj dalej...

Obwieszczenie o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice"

Obwieszczenie o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice"

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016r. poz. 353 ze zm.) Prezydent Miasta Katowice podaje do publicznej wiadomości informację o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice”.

Obwieszczenie o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla „Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Miasta Katowice" - Czytaj dalej...

Wprowadzą ostrzejsze normy emisyjne tam, gdzie jest duży smog?

Wprowadzą ostrzejsze normy emisyjne tam, gdzie jest duży smog?

Sejmiki wojewódzkie będą mogły wprowadzić ostrzejsze wymagania emisyjne dla średniej wielkości źródeł spalania tam, gdzie nie są dotrzymywane standardy jakości powietrza - wynika z projektu Prawa ochrony środowiska, którym we wtorek ma zająć się rząd.

Wprowadzą ostrzejsze normy emisyjne tam, gdzie jest duży smog? - Czytaj dalej...

Szczyt Klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach!

Szczyt Klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach!

- Szczyt Klimatyczny ONZ (COP24) w grudniu 2018 roku odbędzie się w Katowicach – zapowiedzieli na konferencji prasowej w dniu 01.06.2017 r. Jan Szyszko, Minister Środowiska oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic. Prezydent Marcin Krupa podkreślał, że to doskonała wiadomość nie tylko dla Katowic, ale także dla wszystkich mieszkańców całej powstającej ponad dwumilionowej metropolii. W opinii specjalistów najsilniejszym kontrkandydatem stolicy woj. śląskiego był Gdańsk.

Szczyt Klimatyczny 2018 odbędzie się w Katowicach! - Czytaj dalej...

XXIII Forum "Energia w gminie" w Katowicach

Energia w Gminie to ogólnopolski program spotkań branżowych skierowany do przedstawicieli władz lokalnych: burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji.

XXIII Forum "Energia w gminie" w Katowicach - Czytaj dalej...

Uchwała antysmogowa jednogłośnie

Uchwała antysmogowa jednogłośnie

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Uchwała antysmogowa jednogłośnie - Czytaj dalej...

II Forum naukowe „Zarządzanie zrównoważoną gospodarką energetyczną. Możliwości, wyzwania, bariery rozwoju"

W dniu 24 maja 2017 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbędzie się II Forum naukowego pt. „Zarządzanie zrównoważoną gospodarką energetyczną. Możliwości, wyzwania, bariery rozwoju".

II Forum naukowe „Zarządzanie zrównoważoną gospodarką energetyczną. Możliwości, wyzwania, bariery rozwoju" - Czytaj dalej...

VIII  spotkanie Zespołu Roboczego PGN

VIII spotkanie Zespołu Roboczego PGN

W dniu 28.03.2017 r. odbyło się VIII posiedzenie Zespołu Roboczego odpowiedzialnego za wdrażanie i monitorowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice”.

VIII spotkanie Zespołu Roboczego PGN - Czytaj dalej...

Likwidacja niskiej emisji - Program SMOG STOP

Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” jest kontynuacją Programu Pilotażowego realizowanego w 2016 roku. O udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Likwidacja niskiej emisji - Program SMOG STOP - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - projekt "MOLOC"

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 26 kwietnia 2017 r. w siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa przy Placu Gwarków 1 w Katowicach, ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - projekt "MOLOC" - Czytaj dalej...

Międzynarodowy projekt MOLOC rozpoczęty

Międzynarodowy projekt MOLOC rozpoczęty

W dniach 13-15 marca w Lille, Francja odbyło się spotkanie otwierające międzynarodowy projekt MOLOC. W spotkaniu uczestniczyły delegacje z miast partnerskich: Turyn, Hamburg, Suczawa i Głównego Instytutu Górnictwa wraz z przedstawicielami miasta Katowice, oraz eksperci z „Energy Cities”, partnera doradczego w projekcie.

Międzynarodowy projekt MOLOC rozpoczęty - Czytaj dalej...

Aktualizacja PGN Katowice

Miasto Katowice aktualizuje dwa najważniejsze dokumenty dotyczące gospodarki energetycznej: "Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe" oraz „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla miasta Katowice” (PGN)

Aktualizacja PGN Katowice - Czytaj dalej...