This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza

W Katowicach powstaje zaawansowany system monitoringu jakości powietrza w ramach europejskiego projektu AWAIR. W stolicy Śląska zainstalowanych zostanie 127 stacji pomiarowych oraz 154 ekrany prezentujące stężenia PM10, PM2.5, a także dane dotyczące wilgotności, temperatury i ciśnienia. Będzie to największy tego typu system w Polsce i jeden z nielicznych w Europie. Za projekt odpowiada konsorcjum firm Evertop i Beskid Instruments.

W Katowicach powstanie 127 stacji pomiaru jakości powietrza - Czytaj dalej...

Program czyste powietrze

Program czyste powietrze

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Program czyste powietrze - Czytaj dalej...

IV Dni Energii Miasta Katowice - wykłady w "Dobrym klimacie"

W sobotę 22 września zapraszamy do udziału w IV Dniach Energii Miasta Katowice. W ramach wydarzenia odbędą się w „Dobrym Klimacie” wykłady, warsztaty, konkursy i pokazy.

IV Dni Energii Miasta Katowice - wykłady w "Dobrym klimacie" - Czytaj dalej...

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 17 – 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe spotkanie firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wydarzenie skupia przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów, władz rządowych i innych.

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - Czytaj dalej...

Konferencja - ADAPTCITY

Konferencja - ADAPTCITY

W dniach 18 i 19 września w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu (konferencja ADAPTCITY).

Konferencja - ADAPTCITY - Czytaj dalej...

„Dobry Klimat” w Katowicach

W związku z nadchodzącym wydarzeniem jakim jest Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu COP24, które odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 r., w ostatni dzień wakacji otwarto pawilon edukacyjny "Dobry klimat".

„Dobry Klimat” w Katowicach - Czytaj dalej...

COP 24 – Katowice

W Katowicach od 3 -14 grudnia 2018 r. odbędzie się forum poświęcone światowej polityce klimatycznej (COP 24). Będzie to 24 sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, 14 sesja Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1).

COP 24 – Katowice - Czytaj dalej...

IV Dni Energii Miasta Katowice

Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Ile energii daje nam słońce? Dlaczego warto zwrócić uwagę na transport publiczny? W sobotę 22 września warto wziąć udział w IV Dniach Energii Miasta Katowice. Przygotowano ciekawe warsztaty, konkursy i pokazy. Spotykajmy się o godzinie 11.00 na katowickim Rynku.

IV Dni Energii Miasta Katowice - Czytaj dalej...

Projekt MOLOC w Katowicach

Tym razem w Katowicach miała miejsce druga wizyta uczestników projektu MOLOC „Niskoemisyjna morfologia przestrzeni miejskiej. Nowe morfologie przestrzeni miejskiej, nowe systemy zarządzania, nowe wyzwania dla miast w obliczu transformacji do gospodarki niskoemisyjnej” dofinansowanego z programu Interreg Europa.

Projekt MOLOC w Katowicach - Czytaj dalej...

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację

Do końca 2019 roku 21 miejskich budynków czeka termomodernizacja warta 44,5 mln zł. Inwestycja zostanie wsparta przez fundusze unijne kwotą prawie 22,2 mln zł. 10 maja poinformował o tym Zarząd Województwa Śląskiego.

Kolejny sukces Katowic w pozyskiwaniu środków unijnych – 21 budynków przejdzie termomodernizację - Czytaj dalej...

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2018

Miasto Katowice i Lasy Państwowe zapraszają na Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, który odbędzie się w dniu 19 maja 2018r. na terenie Katowickiego Parku Leśnego (Dolina 3 Stawów).

Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie 2018 - Czytaj dalej...

XIV Forum Nowej Gospodarki

8 czerwca 2018 pod hasłem Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP 24 w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się XIV Forum Nowej Gospodarki, w tym siódme organizowane na zlecenie Województwa Śląskiego. Tym razem przedstawiciele nauki, biznesu, administracji i organizacji społecznych będą rozmawiali o sprawiedliwej transformacji energetycznej dla województwa śląskiego. Obok warsztatów i dyskusji panelowych odbywać się będą międzynarodowe spotkania przedsiębiorców oraz popołudniowy rodzinny Piknik Nauki i Kultury. Piknikowy koncert będzie dedykowany akcji „Śląskie dzieciom z Aleppo”.

XIV Forum Nowej Gospodarki - Czytaj dalej...

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Kominiarze podsumowali sezon grzewczy i postanowili nagrodzić samorządy. Najwięcej nagród dostali urzędnicy i strażnicy z Katowic. Katowice są też pierwszym miastem, które na tak dużą skalę rozpoczęło walkę ze smogiem.

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników - Czytaj dalej...

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Klastry energii

Szanowni Państwo, Członkowie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej. Na dzień 18 kwietnia 2018 r. w sali 104 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego przy ul Jordana 18 w Katowicach , ustalono kolejne posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej.

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - Klastry energii - Czytaj dalej...

Europejski Kongres Gospodarczy - edycja X

Jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego - odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy - edycja X - Czytaj dalej...

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. To sprzęt z iście wojskowym rodowodem i jak się okazało w trakcie pierwszych godzin testów w Katowicach bardzo potrzebny. Katowice wraz z Gliwicami oraz Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla oraz firmą Flytronic rozpoczęły testy drona, który ma pomóc walczyć ze smogiem. Jak? M.in. analizując skład chemiczny dymu wydobywającego się z kominów. Już dzięki urządzeniu wystawiono w Katowicach pierwszy mandat wysokości 500 zł.

Dron leciał nad Katowicami i podczas testów załatwił jednemu z mieszkańców mandat. Trujesz? To zapłacisz - Czytaj dalej...

565 mln zł wydadzą Katowice na walkę ze smogiem do 2030 roku

565 mln zł wydadzą Katowice na walkę ze smogiem do 2030 roku

565 mln zł wydadzą Katowice na inwestycje, których celem jest m.in. walka z niską emisją, do 2030 roku. To założenia nowej wersji Programu Gospodarki Niskoemisyjnej dla stolicy aglomeracji śląskiej.

565 mln zł wydadzą Katowice na walkę ze smogiem do 2030 roku - Czytaj dalej...

Obwieszczenie dotyczące odstąpienia od sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja

Obwieszczenie dotyczące odstąpienia od sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja

Zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2017r. poz. 1405 ze zm.) Prezydent Miasta Katowice podaje do publicznej wiadomości informacje o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice – aktualizacja.

Obwieszczenie dotyczące odstąpienia od sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla dokumentu Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja - Czytaj dalej...

Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii w sprawie wprowadzenia norm jakości węgla

Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii w sprawie wprowadzenia norm jakości węgla

Mija rok od największego od lat epizodu smogowego w Polsce. Potrzebę rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza zauważył rząd, ale nie przełożyło się to na zdecydowane działania – do dzisiaj ministerstwo energii nie wprowadziło obiecanych norm jakości węgla. Właśnie w tej sprawie do ministra Krzysztofa Tchórzewskiego apeluje Greenpeace wraz z 24 samorządowcami z terenów najbardziej dotkniętych problemem smogu.

Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii w sprawie wprowadzenia norm jakości węgla - Czytaj dalej...

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja

Urząd Miasta Katowice przedstawia dokument pn.: „Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja”

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Katowice - aktualizacja - Czytaj dalej...