This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Fałszywie rozumiane oszczędności w termomodernizacji budynków

Fałszywie rozumiane oszczędności w termomodernizacji budynków

W Polsce energooszczędności budynków wciąż jeszcze nie traktuje się jako pełnoprawnego czynnika polityki energetycznej, klimatycznej i społecznej – mówi Maria Dreger, menedżer ds. norm i standardów w Rockwool Polska, ekspert Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości.

Fałszywie rozumiane oszczędności w termomodernizacji budynków - Czytaj dalej...

Mechanizmy wsparcia OZE w budynkch jednorodzinnych

Mechanizmy wsparcia OZE w budynkch jednorodzinnych

Szanowni Państwo. Mamy przyjemność poinformować, że dostępna jest wersja robocza Raportu pt.: "Ocena istniejących i propozycja nowych mechanizmów zwiększenia efektywności wykorzystania energii i promocji odnawialnych źródeł energii w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych".

Mechanizmy wsparcia OZE w budynkch jednorodzinnych - Czytaj dalej...

"System monitoringu i zarządzania energią" - warsztaty

Szanowni Państwo - Administratorzy obiektów i budynków będących własnością miasta Katowice. Nawiązując do wcześniejszych ustaleń chciałem Państwa serdecznie zaprosić na warsztaty związane z wprowadzaniem faktur do „Internetowego systemu monitoringu i zarządzania energią”, które odbędą się 27 i 28 stycznia 2011 r. w godz. 10.00 - 12.00, w Zespole Szkół Ekonomicznych im Wojciecha KORFANTEGO w Katowicach, ul. Raciborska 3, 40-074 Katowice w sali nr 15 (I piętro).

"System monitoringu i zarządzania energią" - warsztaty - Czytaj dalej...

Energia w gminie. Poprawa efektywności energetycznej JST

Każda gmina, która postawi na zrównoważony rozwój, musi mieć plan jak ograniczać emisję CO2, jak zwiększyć efektywność energetyczną budynków i rozwijać transport miejski (autobusy na gaz i elektryczne). Musi poprawić jakość wody i zadbać o właściwą gospodarkę gruntami, postawić na recykling odpadów, dbać o jakość powietrza i nade wszystko mieć sprawny nadzór nad ochroną środowiska. Żeby na tym skutecznie zapanować, trzeba mieć odpowiednie narzędzia teleinformatyczne.

Energia w gminie. Poprawa efektywności energetycznej JST - Czytaj dalej...

Święto Światła w Muzeum Energetyki - zapłonęła stuletnia żarówka

Święto Światła w Muzeum Energetyki - zapłonęła stuletnia żarówka

Zapalenie zabytkowej 200-watowej żarówki z włókna węglowego, wyprodukowanej na początku XX wieku w Anglii, uświetniło w czwartek Święto Światła, zorganizowane w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych na Śląsku.

Święto Światła w Muzeum Energetyki - zapłonęła stuletnia żarówka - Czytaj dalej...

Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011

Zapraszamy do udziału w dwudziestej, jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia 2011.

Jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011 - Czytaj dalej...

Ustawa o efektywności energetycznej dopiero w 2012 roku

Ustawa o efektywności energetycznej dopiero w 2012 roku

Ustawa o efektywności energetycznej może wejść w życie dopiero z początkiem roku 2012 - mówi Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. energetyki.

Ustawa o efektywności energetycznej dopiero w 2012 roku - Czytaj dalej...