This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia
Śląskie samorządy mają pomysł na walkę ze smogiem

Śląskie samorządy mają pomysł na walkę ze smogiem

• Billboardowa kampania zachęcająca do zmiany źródła ciepła czy cykl prezentacji spalania węgla bez dymu – to kolejne pomysły miast woj. śląskiego na ograniczanie niskiej emisji. • Do dbałości o czyste powietrze zachęcają w ten sposób władze Rybnika oraz Mikołowa.

Śląskie samorządy mają pomysł na walkę ze smogiem - Czytaj dalej...

Termomodernizacje w formule ESCO - oszczędności bez kosztów

Termomodernizacje w formule ESCO - oszczędności bez kosztów

Koszty ogrzewania, jakie ponoszą zarządcy budynków, znacząco obciążają budżet. Sytuacja niejednokrotnie wydaje się patowa - wysokie opłaty za energię pochłaniają środki, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje zmniejszające energochłonność obiektów. Tymczasem kompleksowa termomodernizacja pozwalająca na uzyskanie dużych oszczędności energii jest możliwa bez inwestowania własnych funduszy.

Termomodernizacje w formule ESCO - oszczędności bez kosztów - Czytaj dalej...

W Katowicach będą rozmawiać o czystym powietrzu

Stan powietrza w Katowicach jest zły. Według najnowszych doniesień WHO Katowice znajdują się na 19. miejscu w Europie pod względem poziomu zanieczyszczenia. W pierwszej pięćdziesiątce są aż 33 polskie miasta, w tym 14 z nich znajduje się na Śląsku.

W Katowicach będą rozmawiać o czystym powietrzu - Czytaj dalej...

"Oddychać po ludzku" - akcja Gazety Wyborczej

"Oddychać po ludzku" - akcja Gazety Wyborczej

Wymiana pieców na bardziej ekologiczne, ocieplanie budynków, wdrażanie nowoczesnych systemów zarządzania ruchem ulicznym, kampanie edukacyjne - tak miasta w województwie śląskim walczą z zanieczyszczeniami powietrza.

"Oddychać po ludzku" - akcja Gazety Wyborczej - Czytaj dalej...

200 mln euro od EBOiR na efektywność energetyczną domów

200 mln euro od EBOiR na efektywność energetyczną domów

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) uruchomił Program Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce – PolREFF. Na finansowanie inwestycji przynoszących oszczędność energii dla właścicieli mieszkań, domów i budynków mieszkalnych przeznaczone jest 200 mln Euro.

200 mln euro od EBOiR na efektywność energetyczną domów - Czytaj dalej...

II stopień PDK dla miasta Katowice

II stopień PDK dla miasta Katowice

Na podstawie „Planu działań krótkoterminowych dla miasta Katowice w przypadku wystąpienia nadmiernej imisji szkodliwych substancji w powietrzu” (PDK) informujemy o wprowadzeniu II stopnia PDK w Katowicach.

II stopień PDK dla miasta Katowice - Czytaj dalej...

Artyści dla czystego powietrza w Katowicach

21 października br. odbędzie się 10 minikoncertów, podczas których w 10 punktach miasta, 10 artystów przez 10 minut zagra na rzecz czystego powietrza w Katowicach. Idea nawiązuje do zorganizowanego ponad 30 lat temu najsłynniejszego koncertu charytatywnego Live Aid.

Artyści dla czystego powietrza w Katowicach - Czytaj dalej...

Raport Global Compact

Raport Global Compact

10 października został zainaugurowany raport "Zrównoważone miasta - życie w zdrowej atmosferze" na VI Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Raport Global Compact - Czytaj dalej...

"II Dni Energii Miasta Katowice" - relacja

II Dni Energii miasta Katowice przeszły do historii - Jakie są Państwa wrażenia? Nasze jak najbardziej pozytywne… Komentarze wystawców oraz mieszkańców naszego miasta i zaproszonych gości dają nam energię niezbędną do organizacji kolejnych Dni Energii Miasta Katowice.

"II Dni Energii Miasta Katowice" - relacja - Czytaj dalej...

Jak Ekoodpowiedzialnie ogrzać mieszkanie? Cykl spotkań z mieszkańcami Katowic

Kto chce się dowiedzieć jak bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie ogrzewać mieszkanie i jednocześnie uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania, powinien wziąć udział w jednym ze spotkań organizowanych przez Urząd Miasta Katowice.

Jak Ekoodpowiedzialnie ogrzać mieszkanie? Cykl spotkań z mieszkańcami Katowic - Czytaj dalej...

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych. Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017 - Czytaj dalej...

EKOSONDA - nadchodzący sezon grzewczy

EKOSONDA - nadchodzący sezon grzewczy

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego programu TVP3 "Ekosonda" z dnia 13.09.2016 r. poświęconego zanieczyszczeniu powietrza oraz sposobami walki ze smogiem.

EKOSONDA - nadchodzący sezon grzewczy - Czytaj dalej...

Odpowiedź Ministra Środowiska ws. "Kawki" i "Rysia"

Odpowiedź Ministra Środowiska ws. "Kawki" i "Rysia"

Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów wystosował do Ministra Środowiska zapytanie dotyczące dalszego funkcjonowania programów KAWKA i RYŚ.

Odpowiedź Ministra Środowiska ws. "Kawki" i "Rysia" - Czytaj dalej...

Radni nie przyjęli obywatelskiego projektu uchwały w sprawie poprawy jakości powietrza. Trudno im się dziwić

Radni nie przyjęli obywatelskiego projektu uchwały w sprawie poprawy jakości powietrza. Trudno im się dziwić

Hipokryzję i robienie sobie kampanii zarzucili radni inicjatorom obywatelskiego projektu uchwały „w sprawie podjęcia działań związanych z poprawą jakości powietrza w latach 2017-2027”. W głosowaniu niespodzianki nie było. Radni koalicji rządzącej Katowicami odrzucili projekt. Czy to znaczy, że nie chcą czystego powietrza w mieście? Wręcz przeciwnie. Tyle, że dyskusja na sesji nie miała wiele wspólnego z treścią uchwały, a znacznie więcej z polityką.

Radni nie przyjęli obywatelskiego projektu uchwały w sprawie poprawy jakości powietrza. Trudno im się dziwić - Czytaj dalej...

II Dni Energii Miasta Katowice

Kto chce się przekonać, jak ekologicznie i oszczędnie ogrzewać dom i jednocześnie dbać o czyste powietrze, niech w sobotę 24 września odwiedzi katowicki Rynek. W czasie II Dni Energii, przygotowanych przez Miasto Katowice, dzieci skorzystają z zabaw, konkursów, warsztatów i happeningów, a dorośli dowiedzą się między innymi jak można ekologicznie i ekonomicznie ogrzać mieszkanie.

II Dni Energii Miasta Katowice - Czytaj dalej...

"ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic

Miasto Katowice dołączyło do akcji „ROWER POMAGA” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze i rozdanie przy tej okazji 50 rowerów za każde 20 tysięcy przejechanych kilometrów!!. Jednocześnie, projekt zwraca uwagę na ograniczenie zużycia paliw i emisji CO2 z sektora transportu.

"ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic - Czytaj dalej...

Kompleksowa likwidacja niskiej emisji – nabory wniosków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabory wniosków w ramach Działania 1.7 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 „Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie konurbacji Śląsko-Dąbrowskiej”.

Kompleksowa likwidacja niskiej emisji – nabory wniosków - Czytaj dalej...

Fizyczne fascynacje w Muzeum Energetyki

W okresie tegorocznych wakacji letnich Muzeum Energetyki planuje prowadzić cykliczne spotkania pod wspólną nazwą „Energiczne Wakacje z Muzeum Energetyki”. W czasie planowanych warsztatów i pokazów przewodnim tematem będzie energia elektryczna, elektryczność oraz historia energetyki.

Fizyczne fascynacje w Muzeum Energetyki - Czytaj dalej...

Nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła z WFOŚiGW w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza pilotażowy Program „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

Nabór wniosków na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła z WFOŚiGW w Katowicach - Czytaj dalej...

Spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią

Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią, które odbędzie się w dniu 30 czerwca 2016 roku w Warszawie (w Tower-Service przy ul. Chałubińskiego 8 sala nr 1). Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Zaproszenie oraz program spotkania znajduje się w załączeniu.

Spotkanie Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią - Czytaj dalej...