This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Alarm smogowy dla Katowic. Przekroczenie norm. Wynik? 300 proc.

Alarm smogowy dla Katowic. Przekroczenie norm. Wynik? 300 proc.

Smog w Katowicach, Częstochowie, Gliwicach. Tam sytuacja w środę rano jest najgorsza. Przekroczenia norm występują właściwie w całym woj. śląskim. Fatalna jakość powietrza dotyczy zwłaszcza Katowic i Gliwic. Jak podają niezależne aplikacje monitorujące poziomy jakości powietrza, w środę w Katowicach alarm smogowy mówi o dużych przekroczeniach. Zanieczyszczenie powietrza jest poważne.

Poziom alarmowy wynosi dziś w Katowicach 300 proc., czyli 75 μg/m3. Stężenie pyłów jest duże przede wszystkim przez mgłę. Wczoraj Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach w oparciu o dane uzyskane w ramach śląskiego monitoringu jakości powietrza informował, że nie wystąpiły przekroczenia poziomów dopuszczalnych lub docelowych w odniesieniu do średnich stężeń jednogodzinnych i ośmiogodzinnych.

W środę, 09.11.2016 r., w związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną, jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego w części środkowej województwa śląskiego będzie dostateczna. Należy jednak rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci; na pozostałym obszarze województwa jakość powietrza będzie umiarkowana. 

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/alarm-smogowy-dla-katowic-przekroczenie-norm-wynik-300-proc,11439932/