This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Autobus energetyczny w Katowicach

Autobus energetyczny w Katowicach

W dniach 10 -11 sierpnia 2015 r. na Rynku w Katowicach odbędzie się kampania pn. „Autobus Energetyczny” organizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. W tych dniach w godzinach 9.00-17.00 będzie można wejść do autobusu energetycznego w którym eksperci KAPE prezentować będą różne ciekawostki i udzielać porad w zakresie efektywności energetycznej. Autobus jest otwarty dla wszystkich. Autobus jest wyposażony w modele, tablice, makiety prezentujące rozwiązania w zakresie efektywności energetyczne
Kiedy 2015-08-10 09:00 do
2015-08-11 17:00
Gdzie Katowice, Rynek
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku. Celem szczegółowym przedsięwzięcia jest utworzenie mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego.

Centrum to będzie znajdowało się w specjalistycznie wyposażonym i przeznaczonym do tych zadań autobusie. Pomimo tego, iż wzrasta świadomość społeczna dotycząca zmian klimatu, brakuje wiedzy, iż każdy z nas przyczynia się do ich powstawania oraz może podjąć działania, aby im zapobiegać. Zadaniem mobilnego centrum będzie docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych (reprezentanci władz samorządowych, przedsiębiorcy, mieszkańcy gmin). W ramach realizacji projektu planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnej na terenie 200 gmin. Eksperci jeżdżący autobusem będą tworzyli grupę doradczą, która będzie oferowała nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Więcej informacji o kampanii na stronie: http://autobusenergetyczny.pl/

 

Autobus energetyczny  kape_logo