This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Białe certyfikaty i Ustawa o Efektywności Energetycznej

Białe certyfikaty i Ustawa o Efektywności Energetycznej

wnp_logo

"....

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wzrost ceny energii związany z wprowadzeniem białych certyfikatów wyniesie ok. 1 - 1,5 proc. - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Certyfikaty mają skłaniać do oszczędności energii. Zastrzegła, że w 2012 r. zostanie zrobiona "inwentaryzacja" już osiągniętego w Polsce poziomu oszczędności energii m.in. dzięki programom NFOŚ i dopiero brakująca część oszczędności, których wymaga UE, zostanie zrealizowana przez system białych certyfikatów.

W środę odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o efektywności energetycznej. Sejmowa Komisja Gospodarki skierowała projekt do dalszych prac w podkomisji. Przewodniczący Komisji Wojciech Jasiński zapowiedział, że drugie czytanie projektu może się odbyć na pierwszym posiedzeniu Sejmu w przyszłym roku.

Wiceminister Strzelec-Łobodzińska powiedziała, że projekt jest odpowiedzią na postulaty stworzenia systemu promującego oszczędność energii "zwłaszcza na polu końcowego wykorzystania energii". Dodała, że spełnia on też wymagania unijnej dyrektywy z kwietnia 2006 r., która wymaga oszczędności na poziomie 9 proc. średniego krajowego zużycia energii rocznie.

"Projekt ustawy określa krajowy cel w zakresie oszczędnego gospodarowania energią (do 2016 r. - PAP), zadania jednostek sektora publicznego w zakresie efektywności, zasady uzyskiwania i umarzania świadectw efektywności energetycznej zwanych białymi certyfikatami oraz zasady sporządzania audytów efektywności energetycznej" - wymieniła wiceminister.

..."

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem zamieszczonym na stronie internetowej: http://www.wnp.pl/wiadomosci/biale-certyfikaty-podniosa-ceny-energii-o-1-do-1-5-proc,126075_1_0_0_0_0.html