This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / BUDUS S.A. wybuduje pierwszy w Polsce biurowiec pasywny

BUDUS S.A. wybuduje pierwszy w Polsce biurowiec pasywny

8 sierpnia na plac budowy na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum wkroczą budowlańcy Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego BUDUS S.A. Zgodnie z podpisaną dziś umową w ciągu 18 miesięcy firma zobowiązana jest wybudować biurowiec pasywny – nową siedzibę PNT Euro-Centrum. Oferta BUDUS o wartości ponad 37 mln zł została wybrana w drodze przetargu.

- To najważniejsza umowa w ramach rozbudowy Parku. Zarówno pod względem wartości, jak i istoty – podkreśla Roman Trzaskalik, prezes PNT Euro-Centrum- Biurowiec, który wybuduje BUDUS będzie podstawową infrastrukturą Parku, jego „sercem”. Swoje biura i laboratoria będą w nim miały firmy prowadzące działalność innowacyjną.

EC_BIURO1

Fot. Grupa Euro - Centrum

Prace zlecone firmie BUDUS obejmują wykonanie szerokiego zakresu robót budowlanych na podstawie przygotowanej dokumentacji projektowej wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Obiekt o powierzchni ponad 6 tys. m2 będzie miał charakter nie tylko biurowo-usługowy, ale też będzie zawierał pomieszczenia laboratoryjno-wdrożeniowe. Zgodnie z projektem biurowiec ma spełniać wymagania obiektu pasywnego, stąd wysoki poziom trudności prowadzonej inwestycji. W postępowaniu przetargowym BUDUS udowodnił swoje doświadczenie w budowie biurowców o podobnych gabarytach i obiektów z zastosowaniem  pomp ciepła, instalacji solarnych, wentylacji mechanicznej i nadrzędnego systemu automatyki BMS. Przedsiębiorstwo ma w swoim portfolio m.in. nagrodzony w tym roku tytułem „Budowy Roku 2010” zmodernizowany stadion Cracovii oraz Centrum Biurowe Kazimierz. Niedawno budowę swej siedziby w Bełchatowie powierzyło mu także PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

 

budus s.a.

 

- To dla nas ważna inwestycja, bo da nam możliwość zdobycia referencji dotyczących budynku, w którym najważniejsze jest poszanowanie energii. W przyszłości takie wymagania, to będzie standard, więc dobrze zdobyć takie doświadczenie – mówi Leon Ucka, prezes BUDUS SA.

W zakończonym dziś postępowaniu uczestniczyło 9 podmiotów, jednak ze względu na wysokie wymagania, ostateczne oferty złożyło 3 wykonawców. Jedynym kryterium wyboru była cena.

Budowa biurowca pasywnego odbywa się w ramach projektu "Utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum- rozwój i zastosowanie nowych technologii w obszarze poszanowania energii i jej odnawialnych źródeł", który jest realizowany od października 2010 roku i finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 5.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 

____________________________________________________________________________________

Dodatkowych informacji udziela:
Dawid Szarański
K: 607 643 556
T: 32 783 43 32
E: d.szaranski@euro-centrum.com.pl

 

logo_ec_zb