This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Konferencja "Działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń"

Konferencja "Działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń"

Górnośląski Związek Metropolitalny organizuje w dniu 8 października 2015 r. w Zabrzu VII konferencję z cyklu Od miasta do metropolii pt. „Działania samorządów na rzecz ochrony powietrza i ograniczenia emisji zanieczyszczeń”. Dyskusję objął patronatem Marszałek Województwa Śląskiego oraz Minister Środowiska. Konferencja współfinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.
Kiedy 2015-10-08
od 10:00 do 15:30
Gdzie Zabrze, Teatr Nowy
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Ochrona powietrza poprzez ograniczanie emisji zanieczyszczeń jest ważnym celem wyznaczonym dla Polski na najbliższe lata. Od wielu lat władze samorządowe podejmują działania zmierzające do ograniczania niskiej emisji na własnym terenie, a obecnie większość gmin pracuje nad stworzeniem planów gospodarki niskoemisyjnej. W szczególny sposób tematyka ograniczania emisji i gospodarki niskoemisyjnej jest postrzegana na Śląsku. Mając na względzie wyznaczone cele ekologiczne, środowisko naukowe intensywnie pracuje nad nowymi sposobami wykorzystania posiadanych surowców. Wielu mieszkańców śląskich miast wymienia stare kotły na nowe, montuje baterie solarne i ogniwa fotowoltaiczne. Przedsiębiorcy dostosowują się do oczekiwań rynkowych w zakresie odnawialnych źródeł energii, a wytwórcy energii planują inwestycje w celu dostosowania zakładów do wymogów dyrektyw unijnych. 

gzm_logo 

 Zgłoszenia oraz program konferencji dostępne są na stronie:

http://www.gzm.org.pl/project/konferencja,16,od-miasta-do-metropolii---dzia%C5%81ania-samorz%C4%84d%C3%93w-na-rzecz-ochrony-powietrza-i-ograniczenia-emisji-zanieczyszcze%C5%83.htm