This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / "Energooszczędne budownictwo socjalne – rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania"

"Energooszczędne budownictwo socjalne – rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania"

Budownictwo socjalne to palący problem większości polskich gmin. W 2010 roku w kraju było około 70 000 wyroków eksmisyjnych z prawem do lokalu socjalnego, które nie zostały wykonane. Przyczyną tego jest notoryczny niedobór mieszkań socjalnych. Konsekwencją - idące w miliony odszkodowania wypłacane co miesiąc przez samorządy.
Kiedy 2011-09-20
od 11:00 do 17:00
Gdzie Katowice, Euro-Centrum, ul. Ligocka 103
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Gminy muszą inwestować w budownictwo socjalne. Co zrobić by efektywnie wykorzystać włożone środki i jak sfinansować przedsięwzięcia? Jedną z propozycji przedstawią już 20 września w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum goście seminarium „Energooszczędne budownictwo socjalne – rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania”.

 

                                                  pnt_logo_1

 

Spotkanie przygotowane jest z myślą o przedstawicielach samorządów, spółdzielni mieszkaniowych i zarządcach budynków. Zamierzeniem organizatorów ma przekonać uczestników, że możliwe jest pokonanie bierności i ogólnej „niemożności” jaka towarzyszy dyskusji na temat budownictwa socjalnego i wskazać kierunki działania prowadzące do szybkiego wdrożenia zaproponowanych rozwiązań. Istotne będzie pokazanie, że proponowane działania są „skrojone” na każdą kieszeń, a proponowane rozwiązania technologiczne i instrumenty wsparcia można dostosować do konkretnej lokalizacji.

Wykładowcy przedstawią praktyczną stronę inwestycji w niskoenergetyczne obiekty socjalne, w tym:

  • Uwarunkowania prawno-ekonomiczne
  • Dostępne technologie,
  • Instrumenty finansowe

Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Barbara Jękot z Wydziału Architektury University of Pretoria (RPA). Profesor specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym zaprezentuje rozwiązania architektoniczne i modele oszczędzania w budynkach socjalnych.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

_________________________________________________________________________________________

Wiecej na temat seminarium na stronie:

http://www.euro-centrum.com.pl/news/pokaz/218/energooszczedne-budownictwo-socjalne---seminarium