This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / VI Europejski Kongres Gospodarczy

VI Europejski Kongres Gospodarczy

Znana jest już data VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W dniach 7-9 maja 2014 r. w Katowicach, odbędzie się największe biznesowe wydarzenie Europy Centralnej.
Kiedy 2014-05-07 09:00 do
2014-05-09 15:00
Gdzie Katowice, wybrane lokalizacje w mieście Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Europejski Kongres Gospodarczy jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich. W blisko stu sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, a uczestnikami Kongresu są unijni komisarze, premierzy państw europejskich, przedstawiciele polskiego rządu, reprezentanci największych światowych i polskich korporacji i firm. W tym opiniotwórczym gronie - przyjmując formę otwartej debaty publicznej - rozmawiamy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

 Z roku na rok staramy się ulepszać formułę Kongresu. Także przy tegorocznej edycji koncentrujemy się na poprawianiu jakości debat. Będzie nam miło, jeśli zechcecie Państwo zostać naszymi gośćmi i znajdziecie czas, by w dniach 7-9 maja uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uruchomiliśmy już specjalną, dedykowaną Kongresowi stronę internetową (www.eecpoland.eu), na której znajduje się wstępny zakres tematyczny VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 Jak co roku, w programie Kongresu wiele miejsca poświęcimy takim dziedzinom gospodarki i życia publicznego jak: energetyka i przemysł, samorządność i polityka regionalna, infrastruktura, transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości, finanse.

 

EKG_2014

Europejski Kongres Gospodarczy 2014 - wstępna tematyka (energetyka):

Energia w Europie, energia na świecie:

  • Światowa rewolucja energetyczna – gaz i ropa ze źródeł niekonwencjonalnych, przeobrażenia na rynku gazu, rola węgla, ropy i źródeł odnawialnych,
  • Potrzeba nowego otwarcia w polityce energetycznej UE. Rewizja polityki ochrony klimatu?,
  • Cele unijnej polityki środowiskowej wobec zróżnicowania polityk energetycznych krajów członkowskich. Konflikt i kompromis,
  • Energia przyszłości dla Europy. Spór o docelowy mix źródeł energii w UE.

 __________________________________________________________________________________________

Bieżące informacje o Kongresie: http://www.eecpoland.eu/