This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / III Leśny Piknik Rodzinny - EKOODPOWIEDZIALNIE

III Leśny Piknik Rodzinny - EKOODPOWIEDZIALNIE

Jak zrobić baterię z cytryny? Do którego szpitala trafiają chore wiewiórki i dziki? Czy samochody służą ekologii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na uczestników Leśnego Pikniku Rodzinnego – EKOODPOWIEDZIALNIE, który od 13 do 14 czerwca będzie się odbywał w Katowickim Parku Leśnym. Wstęp wolny.
Kiedy 2015-06-13 14:00 do
2015-06-14 19:00
Gdzie Katowice, Park Leśny
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Ponad pięćdziesiąt atrakcji dla małych i dużych będzie czekało w Katowickim Parku Leśnym na uczestników rodzinnego pikniku EKOODPOWIEDZIALNIE. To impreza dla wszystkich, niezależnie od tego czy są z ekologią za pan brat czy dopiero zamierzają zmienić swoje nawyki na bardziej sprzyjające przyrodzie. Leśnicy, pracownicy Zieleni Miejskiej, Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, artyści, naukowcy oraz społecznicy zamierzają udowodnić, że ekologia jest nie tylko pożyteczna, ale również niezwykle fascynująca, a troska o przyrodę może być świetną zabawą.

Najmłodszym zwolennikom ekoodpowiedzialności spodobają się z pewnością eksperymenty i pokazy naukowe. Studenckie Koło Naukowe Foton z Politechniki Śląskiej pokaże jak zrobić baterię z cytryny, a Grupa Eksperymentatorzy z Uniwersytetu Śląskiego udowodni, że woda może wrzeć również w temperaturze pokojowej. Dzięki stoisku Lasów Państwowych będzie można dowiedzieć się co nieco o działalności leśnego pogotowia ratunkowego, przygotować budki lęgowe, rozpoznać zwierzęta po tropach oraz bez szkody dla siebie i pszczół zajrzeć do wnętrza ula. Sporo atrakcji czeka na amatorów rozmaitych maszyn i urządzeń. Katowiccy wodociągowcy zaprezentują w działaniu zadymiarkę kanalizacyjną, która zwykła sprawiać niemiłą niespodziankę nielegalnie odprowadzającym ścieki. Zakład Zieleni Miejskiej przywiezie wielkie kosiarki, Grupa Dąbrowscy samochód elektryczny Renault ZOE, a pracownia modelarska IKAR zasilane prądem multikoptery oraz poduszkowce. W programie znalazły się również spektakle teatralne i koncerty.

Będzie także można wymienić elektrośmieci na sadzonki.

Piknik zaczyna się w sobotę i niedzielę o godz. 13. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

EKO 2015