This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Jest nowa grupa zakupowa GZM. Nowy przetarg na zakup energii ogłoszony

Jest nowa grupa zakupowa GZM. Nowy przetarg na zakup energii ogłoszony

Nowa, nieco mniejsza grupa zakupowa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) ogłosiła nowy przetarg na wspólny zakup energii elektrycznej. Poprzedni przetarg został unieważniony, wobec wysokich cen zaoferowanego prądu - najtańsza oferta przekroczyła budżet o 20 proc.

Do nowej metropolitalnej grupy zakupowej przystąpiło 73 zamawiających, skupiających 289 jednostek, które chcą zamówić łącznie prawie pół terawatogodziny energii elektrycznej. To o 15 zamawiających (i 18 jednostek) mniej, niż deklarowało swój udział w poprzednim postępowaniu. Wspólna grupa zakupowa GZM jest kontynuacją zakupów energii, koordynowanych w poprzednich latach przez poprzednika Metropolii - Górnośląski Związek Metropolitalny, który zrzeszał kilkanaście miast regionu.

Jak poinformowała Kamila Rożnowska z departamentu promocji i komunikacji społecznej urzędu metropolitalnego, o ile poprzednia grupa, którą tworzyło 88 podmiotów, zamawiała dostawy energii na dwa lata, ze względu na drastyczny wzrost cen prądu nowa grupa zakupowa - skupiająca 73 uczestników - zdecydowała o skróceniu umów do jednego roku.

"Mamy do czynienia ze znacznymi podwyżkami cen energii, ale działając razem wciąż mamy większe szanse na uzyskanie lepszej oferty, niż gdybyśmy działali w pojedynkę" - ocenił cytowany przez Rożnowską przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak. Jak dodał, z analiz zatrudnionych przez Metropolię specjalistów wynika, że na podwyżki wpływa kilka czynników, np. wzrost kosztów produkcji energii czy zakup zielonych certyfikatów.

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/jest-nowa-grupa-zakupowa-gzm-nowy-przetarg-na-zakup-energii-ogloszony,115094.html