This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Katowice: strażnicy miejscy dostali detektory czadu i toksycznych gazów

Katowice: strażnicy miejscy dostali detektory czadu i toksycznych gazów

Katowiccy strażnicy miejscy otrzymali detektory czadu i toksycznych gazów. Urządzenia trafiły do mundurowych z pionu komunalnego, którzy między innymi regularnie zaglądają katowiczanom do pieców i sprawdzają w czym w nich palą. Po co im czujki?

Detektory, to niewielkie urządzenia, które mają wykrywać gazy toksyczne i palne w otoczeniu, ale także zabójczy tlenek węgla, czyli czad. - Pozwalają nie tylko na zapewnienie bezpieczeństwa strażnikom, ale również mieszkańcom kontrolowanych nieruchomości. Urządzenia mogą wskazać problemy z właściwą  wentylacją w pomieszczeniach, w których znajduje się piec.  Jak powszechnie wiadomo, czad ulatniający się właśnie z nieszczelnych przewodów pieca, jest jednym z głównych powodów zatruć tlenkiem węgla – wyjaśniają strażnicy. 

Czujki będą - i już są - wykorzystywane w trakcie kontroli domowych palenisk, które od początku roku przeprowadzają funkcjonariusze Straży Miejskiej w Katowicach. W trakcie kontroli sprawdzają, czym katowiczanie palą w piecach. Kontrolują najczęściej te nieruchomości, co do których jest podejrzenie, że ogrzewane są spalanymi śmieciami, a niemal połowa interwencji to rekcja na „donosy” od coraz bardziej świadomych mieszkańców. 

..."

______________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/katowice-straznicy-miejscy-dostali-detektory-czadu-i-toksycznych-gazow,11595454/