This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte

Katowickie Centrum Edukacji Ekologicznej już otwarte

Przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach powstało Centrum Edukacji Ekologicznej. Centrum będzie otwarte codzienne od godz. 9.30 do 19.00.  Do ok. 14.00 będą mogły z niego korzystać szkoły i przedszkola, a po 15.00 wszyscy mieszkańcy Katowic. Cała inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych. Pieniądze pochodziły ze środków unijnych i budżetu miasta.

Goście Centrum Edukacji Ekologicznej będą mieli bezpośredni dostęp do terenu badań, dzięki czemu będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodnością biologiczną oraz charakterystyką gatunków roślinnych lub zwierzęcych występujących w najbliższej okolicy. Dodatkowym atutem jest możliwość dokonywania obserwacji zmian w środowisku przyrodniczym w zakresie fauny i flory. W ramach niniejszego projektu utworzono wydzielone miejsca dla szkółki buka pospolitego, ogrodu z roślinami użytkowymi, kompostownika oraz pokazowej hodowli owadów, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość przez cały rok obserwować życie przyrody.

W ramach projektu przewidziane są działania edukacyjne, które będą odbywały się w 3 zaadoptowanych na ten cel pracowniach w budynku szkoły. Planowana jest organizacja zajęć edukacyjnych, warsztatów, szkoleń, konferencji, pokazów filmów przyrodniczych, konkursów związanych z ekologią, wystaw prac plastycznych (cyklicznych oraz okazjonalnych) dla osób w różnych grupach wiekowych.


..."

_________________________________________________________________

Więcej informacji na stronie:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/centrum-edukacji-ekologicznej-w-katowicach-zachwyca/nb1pnxz#slajd-10