This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Kolejne miliony na walkę ze smogiem w Katowicach

Kolejne miliony na walkę ze smogiem w Katowicach

Dwa razy więcej pieniędzy na zakupu opału i wyższe dodatki mieszkaniowe, ale także dodatkowe kontrole i wstrzymanie dopłat w momencie stwierdzenia palenia śmieci czy zakazanych mułów i flotokoncentratów – Katowice jako jedno z pierwszych miast wprowadziły zmiany w polityce wsparcia osób gorzej sytuowanych w związku ze wzrostem kosztów ogrzewania.

W tym roku wprowadzamy kolejne zmiany, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mniej zamożnych mieszkańców i motywować ich do zmiany systemu grzewczego – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice. 

Wprowadzenie w życie uchwały antysmogowej w wielu przypadkach spowodowała istotny wzrost kosztów ogrzania domów i mieszkań. Ponieważ zakazane zostały m.in. najtańsze na rynku muły oraz flotokoncentraty węglowe, część mieszkańców zmuszona jest do zakupu lepszych niż dotychczas, ale równocześnie droższych gatunków węgla. Dodatkowo sytuację pogarsza notowany od wielu miesięcy wzrost poziomu cen rodzimych paliw. Dlatego Urząd Miasta Katowice zdecydował się już rok temu na wprowadzenie zmian w systemie pomocy społecznej, której podopieczni w zdecydowanej większości korzystają z pieców węglowych. Teraz te działania będzie kontynuował uwzględniając także rynek i potrzeby mieszkańców.


..."

__________________________________________________________________________________

Więcej informacji: >>>TUTAJ<<<