This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Konkursy FEWE z wykorzystaniem platformy e-learningowej

Konkursy FEWE z wykorzystaniem platformy e-learningowej

 

Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) jest organizatorem dwóch konkursów realizowanych w ramach projektu „Doskonalenie poziomu edukacji w samorządach terytorialnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią i ochrony klimatu Ziemi” (finansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego) oraz projektu „Konkurs ekologiczny z wykorzystaniem platformy e-learningowej” (współfinansowany ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach).

Podstawowym celem szkoleń internetowych jest uzupełnienie powszechnej edukacji młodzieży, a także dorosłych użytkowników energii w zakresie świadomego i aktywnego udziału w oszczędzaniu energii w codziennym życiu. Wskażemy, czym jest i skąd pochodzi energia, do czego jest zużywana i ile jej nam na co dzień potrzeba. Następnie pokażemy, że oszczędzanie energii nie musi wiązać się z pogorszeniem komfortu życia, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Poprzez zwykłe codzienne nawyki i decyzje można sprawić, że we własnym domu, mieszkaniu, szkole zaoszczędzone zostanie nawet do 30% energii i paliw. Oczywiście możliwości oszczędzania energii w domu i szkole są znacznie większe niż 30%, zwłaszcza po stronie ogrzewania, ale to już wiąże się ze znacznymi nakładami inwestycyjnymi. Efektywne wykorzystanie energii to nie tylko redukowanie zużywanych w każdej sekundzie ogromnych ilości paliw kopalnych (węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny, paliwa jądrowe, itd.), ale także świadome wpływanie na poprawę jakości naszego środowiska oraz poprawę budżetów naszych szkół i gospodarstw domowych.

Przygotowanym kursom e-learningowym towarzyszyć będą działania konkursowe, które mają na celu zachęcenie szkoły oraz powszechnych użytkowników energii do zgłębiania tak ważnych zagadnień jakimi są poszanowanie i racjonalne użytkowanie energii, tym bardziej w dobie obserwowanych zmian klimatycznych.
 

konkurs dla szkol

Konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” adresowany jest do szkół średnich (licea, technika) z terenu województwa śląskiego nauczających w trybie dziennym. Temat konkursu zakłada wykonanie pracy konkursowej (komiksu) przedstawiającej ochronę klimatu Ziemi poprzez zrównoważone użytkowanie energii. Konkurs ma charakter otwarty, a warunkiem wzięcia udziału jest zalogowanie się uczestnika na stronie www.e-szkolenia.fewe.pl oraz przeprowadzenie szkolenia internetowego w oparciu o kurs „Efektywna energetycznie i przyjazna środowisku szkoła” (kategoria TOPTEN). W konkursie przewiduje się przyznanie nagród dla laureatów konkursu oraz dla szkół, do których laureaci uczęszczają.
Więcej informacji >>>>

konkurs powszechni

Konkurs „Jestem świadomym obywatelem, szanuję energię” jest adresowany do powszechnych użytkowników energii z całej Polski. Kwalifikacją do uzyskania nagrody w konkursie jest zalogowanie się uczestnika na stronie platformy www.e-szkolenia.fewe.pl oraz przeprowadzenie indywidualnego szkolenia internetowego w oparciu o kurs „Jestem świadomym obywatelem” (kategoria TOPTEN) i uzyskanie jak największej liczby punktów w teście weryfikacyjnym. W konkursie przewiduje się przyznanie nagród dla 5 najlepszych uczestników e-szkolenia.
Więcej informacji >>>>


Kontakt
Anna Bogusz
Fundacja na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii
ul. Rymera 3/4
40 - 048 Katowice
tel./fax 32 203 51 14
a.bogusz@fewe.pl