This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Morska energetyka wiatrowa w Polsce może się przyczynić do powstania 77 tys. miejsc pracy! Skąd te liczby?

Morska energetyka wiatrowa w Polsce może się przyczynić do powstania 77 tys. miejsc pracy! Skąd te liczby?

Skala inwestycji w morską energetykę wiatrową jest bardzo duża. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że rozwój energetyki wiatrowej mógłby stać się największym stalochłonnym przedsięwzięciem ostatnich 25 lat. Dlaczego?

Jak wylicza PSEW w najnowszym raporcie, typowa wieża to 300-400 ton stali, a jej konstrukcja wsporcza – kolejne 750-1200 ton. Gdy zrealizowane zostaną inwestycje morskich farm wiatrowych na Bałtyku w polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej, do budowy morskich farm o mocy 6 GW potrzebny będzie milion ton stali, co stanowi ogromną szansę dla polskiego przemysłu hutniczego i stoczniowego, ale nie tylko. Organizacja pracy przy budowie morskich farm wiatrowych jest bardzo zaawansowana.

Łańcuchy dostaw i budowy wartości dla morskich farm wiatrowych są bardzo długie, łącząc liczne instytucje i firmy. Już dziś zidentyfikowano ponad 100 polskich podmiotów, które z powodzeniem mogą zostać włączone w procesy przygotowania, budowy i eksploatacji farm wiatrowych na polskim Bałtyku.

..."

_____________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/morska-energetyka-wiatrowa-w-polsce-moze-sie-przyczynic-do-powstania-77-tys-miejsc-pracy-skad-te-liczby/?fbclid=IwAR3ROYl5YMwo5WY7-CW-9KdzCBn17HMzvj6jLWfvvoApQzGJRxV8JEXtTs4