This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Prezydent Duda o adaptacji do zmian klimatu

Prezydent Duda o adaptacji do zmian klimatu

44 polskie miasta posiadają opracowane plany adaptacji do zmian klimatu. Ich wdrożenie ma poprawić bezpieczeństwo oraz jakość i komfort życia mieszkańców miast.

 Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się w środę w Warszawie konferencja podsumowująca projekt Ministerstwa Środowiska „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

Naukowcy zajmujący się klimatem prognozują, że w naszym regionie geograficznym częściej będą się zdarzać susze niż lata deszczowe i mokre. Stąd straty w rolnictwie mogą być znaczne. Jednak to duże miasta i obszary metropolitalne ze względu na największą koncentrację ludności, zabudowy i infrastruktury są najbardziej narażone na skutki zmian klimatu.

Ministerstwo Środowiska przygotowało wspólnie z miastami plany adaptacji do zmian klimatu dla czterdziestu czterech największych miast w Polsce. Zapisano w nich plany działań na kolejne lata. MPA są formą działania na szczeblu lokalnym służącego rozwiązaniu w sposób zintegrowany kwestii przystosowania się do zmian klimatu miast oraz wypracowania kierunków i planów zwiększenia odporności infrastruktury.

 

..."

_________________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://portalkomunalny.pl/prezydent-duda-o-adaptacji-do-zmian-klimatu-paleniu-w-kominkach-i-rowerach-386506/?fbclid=IwAR12W19L6UIfaxPzsCpLl2HnJCnOOChvS6gjOewby0DtGnyyhJwehjD0psI