This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Siemens dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach!

Siemens dostarczy turbiny o łącznej mocy 42 MW dla farmy wiatrowej w Barwicach!

Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) otrzymała w Polsce zamówienie na dostawę 14 turbin wiatrowych o mocy 3 MW każda.

Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu miejscowości Barwice w województwie zachodniopomorskim. Uruchomienie farmy wiatrowej zaplanowano na styczeń 2020 r.

Nowa inwestycja na 42 MW!

Łączna moc instalacji to 42 MW, a inwestorem projektu jest spółka Wirtgen Invest Energy GmbH. Transakcję przeprowadziła spółka WiNRG GmbH z siedzibą w Hamburgu, odpowiedzialna za inwestycje Wirtgen Invest Energy w dziedzinie energii odnawialnej. W zakres umowy wchodzi dostawa wraz z instalacją, a także serwis przez okres 20 lat.

Turbiny do farmy wiatrowej w Barwicach zostaną wyprodukowane w Danii, a wieże dostarczy lokalny producent – GSG Towers.

Łącznie już ponad 1 GW mocy od Siemens

Aktualnie w Polsce eksploatowanych jest ponad 500 turbin wiatrowych od Siemens Gamesa, o łącznej mocy ponad 1 GW. Spółka działa na polskim rynku od 2003 roku i zatrudnia około 100 osób. Przez ten czas SGRE pomyślnie zrealizowała około 50 inwestycji w dziedzinie energetyki wiatrowej.
Zmiana prawa otworzyłaby nowe możliwości dla energetyki wiatrowej!

Prezes zarządu Siemens Gamesa Renewable Energy w Polsce – Paweł Przybylski, z przyjemnością ogłosił kolejny projekt w Polsce w związku z aukcjami OZE z listopada 2018 r., zdominowanymi przez energię wiatrową o niezwykle konkurencyjnych cenach.

__________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://globenergia.pl/siemens-dostarczy-turbiny-o-lacznej-mocy-42-mw-dla-farmy-wiatrowej-w-barwicach/?fbclid=IwAR2It6iAIPZ-awBj3_Q6fJIQLibjDScbkPwgy2H9jxaHtcyn_VTHtbY5My