This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Śląski Klaster na światowym Kongresie Technologii Energii Odnawialnej w New Delhi

Śląski Klaster na światowym Kongresie Technologii Energii Odnawialnej w New Delhi

ec_logo

70 międzynarodowych firm, 500 zagranicznych delegatów,  200 wystawców i ponad 8000 uczestników z obszaru zielonych technologii gromadzi kongres i wystawa World Renewable Energy Technology  2010 w New Delhi. Również polscy przedsiębiorcy i naukowcy mają szansę poznać przedstawiane tam trendy i nowinki technologiczne. Reprezentują ich członkowie Klastra Technologii Energooszczędnych Euro-Centrum z Katowic.

ec_logo

WRETC 2010  to największa w Azji Południowej  impreza konferencyjna i wystawiennicza poświęcona technologiom energii odnawialnej.  Szybki wzrost gospodarczy Indii uzależnia kraj od coraz większych dostaw energii i wymusza  poszukiwanie bezpieczeństwa energetycznego w źródłach odnawialnych. Stąd prężny rozwój tej branży na Półwyspie Indyjskim, którą aktywnie wspiera też rząd indyjski. Kongresowi w New Delhi patronuje indyjskie Ministerstwo Odnawialnej Energii. 

Hasłem tegorocznej konferencji jest „Globalna współpraca technologiczna dla energii odnawialnej”. New Delhi podkreśla swoje otwarcie na zagranicznych partnerów, zwłaszcza na poziomie technicznym. To, co proponują w zamian  europejskim czy amerykańskim partnerom, to przede wszystkim dostęp do szerokiego rynku.

Wyjazd polskiej delegacji do Indii jest kolejną misją gospodarczą Euro-Centrum Klastra Technologii Energooszczędnych. W ubiegłym roku jego członkowie wzięli udział m.in. w  Międzynarodowych Targach Przemysłu CIIF China 2009,  Green Taiwan 2009 oraz misjach handlowych do Madrytu i Strasburga. Współorganizatorami misji do Indii są Polsko-Indyjska Izba Handlowa i Europejskie Centrum Biznesu i Technologii (European Business and Technology Centre).

Kontakt w sprawie Klastra

Alina Szastok
te. 32/ 783 43 02
a.szastok@euro-centrum.com.pl


O Klastrze
"Euro-Centrum Klaster Technologii Energooszczędnych" to porozumienie firm, jednostek badawczo-rozwojowych, fundacji branżowych działających w sektorze technologii energooszczędnych i poszanowania energii w budynkach.

Klaster ma pełnić funkcję platformy współpracy branżowej, by ułatwić firmom kontakt z potencjalnymi partnerami,  pozyskiwanie nowych informacji na temat rynku i wsparcie ich pozycji rynkowej. Dodatkowo planowane są działania o  charakterze miękkim, m.in. przy pozyskiwaniu środków oraz bardziej specjalistyczne - w zależności od zdefiniowanych potrzeb i możliwości.

Istotnym elementem jest także integracja przedstawicieli przemysłu i świata nauki. Ich bezpośrednie kontakty mogą przynieść efekt zastosowania wyników badań w praktyce.
Więcej informacji na: www.euro-centrum.com.pl