This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach 17 – 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe spotkanie firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Wydarzenie skupia przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, samorządu terytorialnego, instytucji otoczenia biznesu, uczelni wyższych oraz instytucji naukowo-badawczych, parlamentarzystów, władz rządowych i innych.
Kiedy 2018-10-17 09:00 do
2018-10-19 15:00
Gdzie Katowice
Dodaj wydarzenie do kalendarza vCal
iCal

Europejski Kongres

 

Podczas trzydniowego kongresu odbędą się liczne cykle dyskusyjne podzielone na panele tematyczne dotyczące innowacyjnych narzędzi wspierających rozwój firm, miast i regionów w obszarze ochrony środowiska, zdrowia, energetyki, transportu, marketingu i komunikacji cyfrowej.

W czasie trzech dni Kongresu równocześnie odbywać się będą Targi Biznesu Expo. Na powierzchni  5300 m2 pojawi się 110 wystawców oraz 6000 uczestników, którzy w strefach: prezentacji, eksperta, networkingu oraz stoisk wystawienniczych będą prezentować produkty i usługi dla sektora małych i średnich przedsiębiorców.

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu jest „Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność”. W związku z powyższym w programie kongresu organizatorzy przygotowali m.in. panele dyskusyjne dotyczące zanieczyszczenia powietrza, zrównoważonego transportu, branży paliwowo – energetycznej, gospodarki odpadami.

Polska bez smogu to temat panelu dyskusyjnego, którego przedmiotem będą działania przedsiębiorców na rzecz poprawy jakości powietrza takich jak współpraca w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również propozycje programów z NFOŚ mających na celu podnoszenie efektywności energetycznej. Moderatorzy będą również podnosić problem „niskiej emisji” budynków komunalnych oraz sposobu rozwiązania problemu przez miasta.

Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii to panel dotyczący zrównoważonego transportu i jego wpływu na wzrost jakości życia mieszkańców. Jednym z poruszanych tematów będzie elektryfikacja transportu publicznego, jak również współdzielona mobilność czyli zmiany nawyków podróżowania przez mieszkańców aglomeracji miejskich.

W ostatnim dniu kongresu  będzie można uczestniczyć m.in. w panelu dotyczącym gospodarki odpadami oraz wytwarzania energii elektrycznej. Moderatorzy przybliżą koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym w oparciu o przykłady europejskich systemów gospodarowania odpadami, jak również przedstawią planowane zmiany prawne i systemowe w gospodarce odpadami w Polsce.    W jakim kierunku powinna iść dywersyfikacja wytwarzania energii energetycznej w Polsce, jaka jest przyszłość energetyki opartej o odnawialne źródła energii i energetykę rozproszoną. To niektóre zagadnienia jakie będą poruszane w panelu dotyczącym Branży paliwowo – enrgetycznej.


KATO_LOGO

Wojewoda Śląski

 

Śląskie
 

  ZPP

______________________________________________________________________________

 Więcej informacji na stronie: http://ekmsp.eu