This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Zrozumieć COP24, część 2. Niezwykle ważne będzie wypracowanie wzajemnego zaufania

Zrozumieć COP24, część 2. Niezwykle ważne będzie wypracowanie wzajemnego zaufania

Zadaniem negocjatorów w Katowicach będzie stworzenie zasad wprowadzania w życie Porozumienia Paryskiego. Muszą one być trwałe i transparentne dla wszystkich. Najważniejszym wyzwaniem jest wypracowanie wzajemnego zaufania.

W grudniu 2016 r. – czyli rok po ogłoszeniu Porozumienia Paryskiego - społeczność międzynarodowa zebrała się w Marrakeszu (Maroko) na pierwszą Konferencję Stron Porozumienia, odbywającą się równolegle z COP22. Ustalono wówczas program pracy, mający na celu doprowadzenie do operacyjności Porozumienia w 2020 roku. W programie tym wyznaczana została kluczowa data: w 2019 roku musimy przyjąć rulebook, określający mechanizm działania i tworzący wszystkie instancje niezbędne do wprowadzenia w życie Porozumienia.

Porozumienie Paryskie może być traktowane jako ramowy akt prawny, wymagający teraz dekretów wykonawczych – wyjaśnia Benoît Leguet, dyrektor think-tanku I4CE. Uważa on, że tylko rulebook określający bardzo konkretne zasady działania może zapewnić skuteczność Porozumienia. – Stawką jest trwałość i wiarygodność Porozumienia Paryskiego – ostrzega Lucile Dufour z Climate Action Network (CAN). Jej zdaniem, największym wyzwaniem będzie stworzenie transparentnych zasad możliwych do zastosowania we wszystkich krajach, już nie tylko tych rozwiniętych – jak było w przypadku Protokołu z Kioto.


..."

________________________________________________________________

Więcej na stronie: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/zrozumiec-COP24-czesc-2-wypracowanie-zaufania-5846.html