This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Budynek biurowy GPP BUSINESS PARK wyróżniony

Budynek biurowy GPP BUSINESS PARK wyróżniony

Podczas Gali Green Building Awards organizowanej przez Europaproperty oraz CEE Green Building Association, która odbyła się 30 listopada br. w Warszawie, międzynarodowe gremium specjalistów oceniających nominowane do nagrody budynki, wyróżniło realizowany przez Górnośląski Park Przemysłowy Sp. z o.o. projekt energooszczędnego budynku, który powstaje na terenie GPP BUSINESS PARK włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Projekt otrzymał nagrodę w kategorii BREEAM Application In-Process.

Górnośląski Park Przemysłowy Sp. z o.o. już na etapie projektowania zrównoważonego budynku podjął decyzję o ubieganiu się o brytyjski certyfikat BREEAM, podkreślając tym samym świadomość ekologiczną prowadzonych działań. Wstępna ocena projektu przez Buro Happold potwierdziła, że ma on bardzo duże szanse na uzyskanie najwyższej oceny (Excellent a nawet Outstanding), zgodnie
z przyjętymi przez BREEAM kryteriami ocen.

Otrzymana nagroda jest potwierdzeniem najwyższego standardu „zielonego” budynku. Głównym atutem budynku GPP jest system TRI-GENERACJI, który pozwoli na produkcję energii elektrycznej, ciepła i chłodu z gazu, znacznie obniżając w ten sposób koszty eksploatacyjne przyszłych Najemców. Projekt ten jest unikatowy na skalę europejską a jego wyróżnienie z pewnością wesprze działania na rzecz tworzenia w Katowicach Centrum Biznesu dedykowanego dla, mających wysokie wymagania, firm z sektorów BPO/SSC/R&D/IT.

 

Wiecej informacji na stronie: http://www.gppkatowice.pl/