This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Ciepło na Śląsku i Zagłębiu w jednej cenie?

Ciepło na Śląsku i Zagłębiu w jednej cenie?

Tauron będzie chciał też ujednolicić taryfy ciepłownicze w konurbacji śląsko-zagłębiowskiej - poinformował podczas VIII Kongresu Nowego Przemysłu prezes spółki Tauron Ciepło Henryk Borczyk.

Do końca marca przyszłego roku Tauron Ciepło ma przeprowadzić inkorporację elektrociepłowni w Tychach, Dąbrowie Górniczej i Kamiennej Górze - poinformował podczas VIII Kongresu Nowego Przemysłu prezes spółki Henryk Borczyk. Dodał, że Tauron będzie chciał też ujednolicić taryfy ciepłownicze w konurbacji śląsko-zagłębiowskiej.

Borczyk był jednym z uczestników panelu dyskusyjnego, poświęconego kondycji polskiego ciepłownictwa.

Prezes podkreślił, że sektor ciepłowniczy musi zmagać się wieloma przeszkodami, które ograniczają jego rozwój. - Działamy na rynku regulowanym; do tego istnieje wiele nieuporządkowanych spraw związanych m.in. korytarzami przesyłowymi, własnością gruntów czy oczekiwaniami samorządów - wskazał Borczyk.

Dodał, że z tych powodów grupa Tauron postanowiła wzmocnić swoją pozycję w tym segmencie poprzez konsolidacje aktywów ciepłowniczych. W ten sposób, z połączenia PEC Katowice i PEC Dąbrowa Górnicza, powstała spółka Tauron Ciepło - drugie co do wielkości przedsiębiorstwo ciepłownicze w Polsce. Jego łączna moc zamówiona w 2011 r. wynosi 1,6 tys. MW.

 

..."

_____________________________________________________________________________________________

Zapraszmy do zapoznania się z całym artykułem umieszczonym na stronie:

http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/,23604.html