This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - wizyta w Warszawie

Komisja ds. Lokalnej Polityki Energetycznej - wizyta w Warszawie

W dniach 23 i 24 maja odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej działającej przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach do Warszawy. Komisja reprezentowana była przez miasta: Bielsko-Biała, Jaworzno, Katowice, Łaziska Górne, Rybnik oraz Sosnowiec.

Podczas wyjazdowej Komisji odbyło się pierwsze spotkanie robocze w Biurze Infrastruktury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy z przedstawicielami Wydziału Energetyki Miejskiej, Wydziału Strategii i Rozwoju a także Wydziału Wodociągowo – Kanalizacyjnego w tematyce szeroko rozumianej efektywności energetycznej w Jednostkach Samorządu Terytorialnego oraz doświadczeń miasta stołecznego Warszawa w planowaniu energetycznym. 

wawa1

Fot. Urząd Miasta Katowice

Z uwagi na szeroki zakres tematyczny ustalono, że tematyka planowania energetycznego kontynuowana będzie na wrześniowym posiedzeniu Komisji w Katowicach. 

wawa2

Fot. Urząd Miasta Katowice

Po wizycie w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie z przedstawicielami Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. w tematyce nowego standardu planowania energetycznego, pomysłu dotyczącego monitorowania w Polsce zobowiązań związanych z pakietem klimatycznym 3x20, zmian w zapisach dotyczących wymagań nowej perspektywy finansowania na lata 2014-2020 odnośnie gospodarki niskoemisyjnej oraz zmian zasad konkursu „Na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce”. 

wawa3

Fot. Urząd Miasta Katowice

Drugiego dnia przedstawiciele Komisji mieli okazję zwiedzić „Centrum Nauki: KOPERNIK”