This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Sektor publiczny motorem efektywności energetycznej?

Sektor publiczny motorem efektywności energetycznej?

Wprowadzenie kryterium efektywności energetycznej do zamówień publicznych to postulat prof. Tadeusza Skoczkowskiego zgłoszony podczas poznańskiego Forum Polska Efektywna Energetycznie.

W Poznaniu odbyło się Forum Polska Efektywna Energetycznie, czyli wielkopolska odsłona akcji prowadzonej przez Grupę PTWP, której celem jest poszerzenie wiedzy przedsiębiorców oraz pracowników sektora publicznego o korzyściach płynących z wydajnego użytkowania energii w firmach, samorządach oraz innych instytucjach, przynoszących dobry skutek zarówno im, jak i środowisku naturalnemu.

Prezentację otwierającą wielkopolskie forum przedstawił prof. Tadeusz Skoczkowski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, który obszernie omówił zagadnienia efektywności energetycznej zarówno na poziomie Unii Europejskiej jak i na szczeblu krajowym m.in. pod kątem rozwiązań prawnych podkreślając rolę sektora publicznego.

- Największą bronią, jaką ma sektor publiczny są zielone zamówienia publiczne, wprowadzenie kryterium efektywności energetycznej do zamówień publicznych. 17 proc. usług i towarów w Unii Europejskiej to są usługi i towary zamawiane przez sektor publiczny - mówił prof. Tadeusz Skoczkowski.

Problematykę efektywności energetycznej, ale tym razem z punktu widzenia koncernu energetycznego przedstawił Rafał Soja, wiceprezes Tauronu Sprzedaż, który w swojej prezentacji dużo miejsca poświęcił ustawie o efektywności energetycznej wskazując m.in., jaki będzie miał wpływ na rynek energii elektrycznej.

- Stworzy się na pewno nowy obszar związany z możliwością kreowania produktów zawierających w sobie elementy efektywnościowe związane z podnoszeniem efektywności wykorzystania energii elektrycznej - mówił wiceprezes Rafał Soja.

Także Irena Gruszka, dyrektor Oddziału Terenowego w Poznaniu Urzędu Regulacji Energetyki, wiele miejsca w swym wystąpieniu poświęciła ustawie o efektywności energetycznej podkreślając rolę regulatora we wdrażaniu systemu tzw. białych certyfikatów, na które będą organizowane przetargi.
 

..."

_____________________________________________________________________________________________

Zapraszmy do zapoznania się z całym artykułem umieszczonym na stronie:

http://www.wnp.pl/wiadomosci/157638.html