This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Informacje bieżące / Sfera pełna kapitału

Sfera pełna kapitału

 

ec_logoIG_logoEFRR_logo

  

Przez dwa dni goście  Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO poznawali   ofertę "Kapitału dla energii". Animator projektu przedstawił ją uczestnikom konferencji "GLOB PEŁEN ENERGII" zorganizowanej w tzw. SFERZE.

"Kapitał dla energii" to propozycja dla pomysłodawców zajmujących się technologiami poszanowania energii, którzy planują rozwinięcie własnego pomysłu, jego wdrożenie na rynek i stworzenie na tej podstawie spółki technologicznej. Nowa firma, która przejdzie etap badań otrzymuje do 200 000 euro wsparcia. Szczegóły oferty przedstawiał w Poznaniu animator programu - Bartłomiej Świderek.

- Dotychczas spływały do nas przede wszystkim ze Śląska i południa Polski, bo tutaj, w Katowicach, zlokalizowany jest Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny – koordynator projektu. Dzięki udziałowi w targach POLEKO dotarliśmy do odbiorców z całego kraju - mówił Świderek - POLEKO to także największa w Polsce impreza targowa poświęcona zielonym technologiom – tłumaczył.

 

EC_kapital

Fot. Grupa Euro-Centrum

 Możliwości projektu były prezentowane w ramach panelu poświęconego finansowaniu przedsięwzięć związanych z OZE, na konferencji branżowego magazynu "GLOB Energia", który jest patronem medialnym wydarzenia. Otwarte dla uczestników targów sesje odbywały się w dmuchanym namiocie,  tzw. SFERZE. Wśród prelegentów konferencji byli eksperci uczelni technicznych i producentów urządzeń energooszczędnych, a także goście specjalni - Tomasz Zubilewicz i Pascal Brodnicki.

Koordynator projektu pełnił również dyżury eksperckie na stoisku czasopisma "GLOB Energia", gdzie wyjaśniał zasady uczestnictwa w programie i dostępne formy wsparcia. W ramach „Kapitału dla energii” rozwijanych jest już 12 pomysłów. Pierwszy,  tworzony na początku roku, start-up – firma zajmująca się superenergooszczędnymi przeszkleniami - już funkcjonuje na rynku. Kolejni dwaj pomysłodawcy dużymi krokami przygotowują się do podpisania umów inwestycyjnych. Do końca 2010 roku planuje się utworzenie dwóch kolejnych firm. 9 następnych projektów przechodzi w tej chwili wcześniejsze fazy bezpłatnych badań (tzw. preinkubacji).

Program „Kapitał dla energii” (Kapitał dla innowacji w zakresie poszanowania energii) prowadzony jest w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
i finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Więcej informacji na stronie: www.kapitaldlaenergii.pl.

 

kapital_logo

 

Więcej informacji na temat projektu:

Dawid Szarański
Kom. +48 607 643 556
d.szaranski@euro-centrum.com.pl